Category Archive : کشاورزی

0

پیشگیری از سرمازدگی باغات در شهرستان سامان اندیشیده شد

       کشاورزی / کل اخبار      6 اسفند, 1398

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان از برگزاری نشست هم اندیشی در خصوص بررسی روش های پیشگیری از سرمازدگی باغات در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، یزدان احمدزاده گفت: در بسیاری از مناطق دنیا و به ویژه…… بیشتر »

0

آغاز توزیع نهال در شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      11 بهمن, 1398

رئیس کشاورزی شهرستان سامان از آغاز توزیع نهال در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، یزدان احمدزاده اظهار داشت: با توجه به فصل جابجایی نهال،  برنامه ما این است که باغداران برای دستیابی به نهال‌های سالم، اصیل…… بیشتر »

0

بیشترین محصولات باغی در شهرستان سامان تولید می شود

       کشاورزی / کل اخبار      5 بهمن, 1398

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بیشترین محصولات باغی این استان در شهرستان سامان تولید می شود. به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، ذبیح الله غریب در کمسیون ماده پنج نیز بیان کرد: مالکان باغات در شهرستان سامان در حال…… بیشتر »

1

برگزاری کارگاه آموزشی مهارتی پرورش و نگهداری باغ گردو در شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      26 دی, 1398

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان گفت: کارگاه دو روزه آموزشی – مهارتی پرورش و نگهداری باغ گردو با حضور مرادی و سعیدی از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و تعداد ۶۰ نفر از کشاورزان در این شهرستان…… بیشتر »

0

تامین و توزیع کود شیمیایی مورد نیاز باغداران شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      10 دی, 1398

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان از توزیع ۴۰۰ تن کود شیمیایی اوره در آذر ماه سال جاری خبر داد. به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، یزدان احمد زاده با بیان این مطلب افزود: کودهای شیمیایی تامین شده از طریق کارگزاران تحت پوشش…… بیشتر »

0

اجرای طرح پلاک گذاری تراکتورهای شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      10 دی, 1398

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان گفت: طرح پلاک گذاری تراکتورها با همکاری راهنمایی و رانندگی، واحد مکانیزاسیون و مرکز جهاد کشاورزی شهرستان در سال ۱۳۹۸ اجرا شد. به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، یزدان احمدزاده گفت: جهت صدور پلاک، پس از بازدید…… بیشتر »

0

برگزاری کارگاه آموزشی گرده افشانی باغات بادام در شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      4 دی, 1398

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان از برگزاری کارگاه آموزشی گرده افشانی در باغات بادام در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، یزدان احمدزاده افزود: این کارگاه آموزشی با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از کشاورزان و باغداران و…… بیشتر »

0

کیل گیری بادام در شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      29 شهریور, 1398

کیل گیری بادام به منظور شناسایی و معرفی تولیدکنندگان نمونه این محصول در شهرستان سامان انجام می‌شود. به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، مدیر باغبانی اداره کل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: کیل گیری بادام به منظور شناسایی و معرفی…… بیشتر »

0

آغاز برداشت هلو از باغات شهرستان سامان

       کشاورزی / کل اخبار      19 مرداد, 1398

معاون بهبود تولیدات گیاهی اداره کل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز برداشت محصول هلو از باغات شهرستان سامان خبر داد. به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، حمیدرضا دانش افزود: سطح باغات هلو در این استان، سه هزار و ۳۲۴ هکتار…… بیشتر »

0

اجرای طرح رفع تصرفات در حاشیه زاینده رود ضروری است

       کشاورزی / کل اخبار      10 اردیبهشت, 1398

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: رفع تصرفات در ابتدا یک دیدگاهی بود که ضروری تلقی نمی‌شد اما با بارش‌های فروردین ماه نشان داد که یک موضوع مهم در جهت حفظ و تأمین امنیت تأسیسات به ویژه در…… بیشتر »

0

خسارت جدی به 80 درصد جاده های بین مزارع و باغات شهرستان سامان

       حوادث / کشاورزی / کل اخبار      18 فروردین, 1398

فرماندار شهرستان سامان گفت: به دنبال بارش های اخیر به 80 درصد جاده های بین مزارع و باغات این شهرستان خسارت جدی وارد شده است. به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، کمال اکبریان اظهار داشت: به دنبال 3 موج بارش اخیر…… بیشتر »

0

اجرای طرح کاداستر در 250 هکتار از اراضی ملی چهارمحال و بختیاری

       کشاورزی / کل اخبار      4 بهمن, 1397

رئیس اداره ممیزی منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به طرح کاداستر بالغ بر 250 هزار هکتار از اراضی ملی کاداستر و سند دریافت کردند. به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، رحمان توکلی ظهر امروز در نشست بررسی محدوده…… بیشتر »