0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب موقت سامان: تمرکز در اقتصاد مقاومتی باید بر تولید و اشتغال باشد

1396-01-04 در 16:50 توسط

امام جمعه موقت سامان از منظر مقام معظم رهبری گفت: انتخابات یکی از 2 رکن مردم سالاری دیتی است و باعث فخر ملت ایران در جهان و باعث آبروی ملت ایران است، مردم سالاری یا همان جمهوری اسلامی متکی به انتخابات است.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام والمسلمین عباس رضی در خطبه های این هفته اولین نماز جمعه شهرستان سامان ضمن سفارش نمازگذاران به رعایت تقوای الهی، آغاز سال نو و عید نوروز را که مصادف با میلاد حضرت زهرا (س) بود را به نمازگذاران تبریک و تهنیت گفت.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که در هفته گذشته در بین مداحان کشور در روز میلاد حضرت زهرا (س) برگزار شد اشاره کرد و از منظر ایشان فرمودند: حضرت زهرا (س) مصداق کامل «زن اسلام» و در بالاترین تراز «زن اسلامی» یعنی در حد یک رهبر بودند و یکی از شئون ایشان نقش مادری، همسری و خانه داری است و لذا الگوی زن مسلمان باید حضرت فاطمه زهرا (س) باشد نه الگوی غرب و تمدن غربی.

خطیب موقت سامان افزود: بر همین اساس رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از برخی افراد که خانه داری زن را تخقیر می کنند فرمودند: خانه داری یعنی تربیت انسان و تولید والاترین محصول و متاع عالم وجود یعنی بشر می باشد.

حجت الاسلام رضی خاطرنشان کرد: انتقاد بسیار به جایی است به آنهایی که به خانه دار بودن زن اشکال می گیرند که این در نوع خودش و الگو گرفتن از غرب و اشتغال زنان در هر کاری، با هر آرایشی، با هر گونه ارتباطی با نامحرم غلط است.

امام جمعه موقت سامان در بخش دیگری از خطبه ها، به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی و نامگذاری سال 1396 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: پیام رهبری دارای بیانات و نکات فراوانی بود که از جمله مهمترین ضرورت فوری و نیاز کشور در حال حاضر مساله اقتصاد است و ثانیا مسئولان کشور در تحقق کامل شعار سال گذشته، موفق عمل نکردند و علی رغم کارهای خوبی که صورت گرفته هنوز باید اقتصاد مقاومتی را به عنوان شعار اصلی سال کنونی تداوم بخشم.

وی ادامه داد: دشمنان کشور هنوز متاسفانه از فشار بر اقتصاد کشور ناامید شده اند و اولویت اول آنها در ضربه زدن به ملت ایران نیز همین مساله اقتصاد است.

حجت الاسلام رضی با عنوان اینکه تمرکز در اقتصاد مقاومتی باید بر تولید و اشتغال باشد تصریح کرد: این مساله، دغدغه حضرت امام خمینی (ره) هم بود که ایشان فرمودند: همت برای افزایش تولید کشور اسلامی نوعی عبادت است.

وی اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جلد 11 و 12 صحیفه، بارها توصیه به اقتصاد، تولید و اشتغال داشتند و دولت را هم به فراهم نمودن اسباب کار و تولید برای آحاد مردم اعم از کارگران زحمتکش جامعه به این مهم توصیه کرده اند.

خطیب موقت سامان افزود: مساله اقتصاد مقاومتی دغدغه مقام معظم رهبری هم می باشد که در طول 8 سال نامگذاری سال ها، با عناوین اقتصادی نشان دهنده اهمیت مسائل اقتصادی و سیاست گذاری های سالانه کشور و نیاز کشور به رفع نقاط ضعف می باشد.

وی ادامه داد: یکی از کلیدهای اصلی تخقق این شعارها، خصوصا شعار سال 1396 که تولید و اشتغال نام گرفته است، اجرای فرمان مقام معظم رهبری است که فرمودند: وارادات کالایی که در داخل تولید می شود، حرام شرعی اعلام کردند و فرمودند: باید به صورت قانونی نیز منع شود.

حجت الاسلام رضی به سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: سخنرانی ایشان همانند همیشه سرشار از نکات عالی و مضامین دقیق برای پیشرفت انقلاب و جمهوری اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مدیران و نقش آنها را در پیشرفت و یا متضرر شدن کشور را به انقلابی و غیر انقلابی تقسیم کردند و در ویژگی مدیران غیر انقلابی، سستی و نا امیدی را به عنوان شاخص مطرح نمودند و فرمودند: فرمان نیروهای انقلابی، با انگیزه و پر تلاش حاکم شدند، کار پیش رفت و هر گاه مدیران بی انگیزه، خسته، بی نشاط حاکم شدند نتیجه ای حاصل نشد.

امام جمعه موقت سامان ادامه داد: این بدیهی است و نیاز به مصداق هم ندارد و مردم چند سال هست که از عمق جان، این مهم را فهمیده اند و درک کرده اند.

وی افزود: مردم باید در انتخاب دقت کنند و مدیرانی انقلابی هم باید برنامه هایی برای جلب نظر مردم به سمت خود داشته باشند و مردم نیز باید با بصیرت و آگاهی لازم به اشخاص در انتخابات ریاست جمهوری و هم در انتخابات شوراهای شهر و روستا رای بدهند.

حجت الاسلام رضی اهمیت انتخابات را به حدی دانست که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از سخنان خودشان به این مورد اختصاص دادند که مهمترین نکات مطرح شده، اهمیت جدی انتخابات کشور و لزوم مشارکت مردم می باشد.

وی از نقل فرمایشات مقام معظم رهبری فرمود: انتخابات یکی از 2 رکن مردم سالاری دیتی است و باعث فخر ملت ایران در جهان و باعث آبروی ملت ایران است، مردم سالاری یا همان جمهوری اسلامی متکی به انتخابات است.

خطیب موقت سامان از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: هیچ گاه در انتخابات دخالت نمی کنم و نمی گویم به چه کسی رای دهید یا ندهید، فقط زمانی دخالت می کنم که کسانی بخواهند رای مردم را بشکنند، در مقابل آنها خواهیم ایستاد.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به مناسبت های هفته جاری و به فرا رسیدن اول ماه رجب میلاد با سعادت حضرت امام محمد باقر (ع) و لیله الرغائب و شب آرزوها اشاره کرد و ضمن تبریک این ایام به ویژگی های بارز و اعمال این شب در ماه رجب اشاره کرد.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

 

دیدگاهتان را بنویسید