0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: نشانه‌هایی از پوسیدگی نظام سرمایه‌داری به چشم می‌خورد

1395-11-15 در 16:31 توسط

امام جمعه سامان گفت: امضاء طرح عدم صدور ویزا یا ممانعت از ورود وابستگان برخی از کشورها از جمله ایران اسلامی به آمریکا نشان از ضعف و پوسیدگی نظام سرمایه‌داری دارد.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین محسن ملکپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان سامان که با حضور پر شور اقشار مختلف مردم برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن سال روز ولادت حضرت زینب(س)، اظهار کرد: این روز را به همه شما عزیزان و پرستاران به خصوص کسانی که وظیفه پرستاری را در منزل برعهده دارند تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه همیشه حضرت زینب(س) را بانوی صبر و استقامت می‌نامند، ادامه داد: ولی در دهه فجر قرار داریم و می‌خواهم حضرت زینب(س) را بانوی ولایتمدار یاد کنم چون همه زیبایی‌های حضرت زینب(س) برای ولایتمداری ایشان است.

امام جمعه سامان با اشاره به آیه 22 سوره مجادله و تعریف حزب‌الله در این آیه افزود: فرد حزب‌اللهی کسی است که خدا از او راضی و او از خدا راضی است.

وی ادامه داد: الان غالباً مردم شکوه می‌کنند، کسی که خودرو ندارد اظهار می‌کند که کاش خودرویی داشتم، کسی که خودرو دارد از مدلش ناراضی است، کسی که خودروی مدل بالا دارد از خانه یا شغل خود راضی نیست و… .

ملکپور با تاکید بر اینکه شکوه و نارضایتی از وضع موجود یکی از صفات منفی است که باعث غم و افسردگی انسان می‌شود، گفت: روایت می‌فرماید راحتی و شادی در صفت رضا است، درحالی که همه ما داریم زندگی می‌کنیم و در مسیر این ناملایمات، سختی‌ها، کمبودها و مشکلات، فراز و نشیب وجود دارد.

خطیب نماز جمعه سامان ضمن تبریک ایام دهه فجر به عموم مردم، ادامه داد: در دهه مبارک فجر قرار داریم و جوانان ما بدانند که امروز از انقلابی صحبت می‌کنیم که معادلات ابرقدرت‌ها را بر هم ریخت.

وی افزود: در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران یکی از نشریات کاریکاتوری را منتشر کرد که نقشه کره زمین بود ولی در احاطه دو غول قدرت با دُم و شاخ و دندان‌های تیز در دو طرف آن به گونه‌ای که کره زمین را در آغوش گرفته بودند یکی پرچم اتحاد جماهیر شوروی سابق و دیگری پرچم آمریکا را جلوه می‌کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سامان افزود: البته حال آن روز جهان چیزی جز این نبود زیرا دو جریان فکری یکی کمونیسم و مارکسیسم و دیگری سرمایه‌داری لیبرال دموکراسی که مبتنی بر زور و قدرت بود.

وی با اشاره به آیه 141 سوره نساء ادامه داد: با همت بلند بزرگ معمار انقلاب حضرت روح‌الله(ره) و مبارزات ملت شریف ایران این اتفاق در ایران اسلامی افتاد و به فضل خدا این جا بود که ناگهان این صاحبان قدرت به خودشان آمدند و وحشت کردند.

ملکپور اضافه کرد: مستکبران عالم از ترس اینکه دنیا از انحصارشان خارج شود از همان ابتدا برای خاموش کردن موتور انقلاب دست به کار شدند و در این هدف و عمل شوم بلوک شرق و غرب دست در دست هم جنگ‌های سخت و نرمی را علیه ملت انقلابی ایران به راه انداختند.

خطیب نماز جمعه سامان ادامه داد: طرحی هم که رئیس‌جمهور جدید آمریکا امضا کرده است طرح عدم صدور ویزا یا ممانعت از ورود وابستگان برخی از کشورها از جمله ایران اسلامی به آمریکا است که نشان از ضعف و پوسیدگی نظام سرمایه‌داری دارد که حتی از کودک 5 ساله ایرانی هراس دارند و او را بازداشت می‌کنند.

ملکپور گفت: منطق آنها این است که بعد از این همه زورآزمایی با ملت ایران و تهدید و تحریم‌های گوناگون که همه‌شان ناموفق بودند، سعی دارند تا شاید با نفوذ در گلوگاه‌های تصمیم‌سازِ سیاست و اقتصاد و فرهنگ در جمهوری اسلامی تغییراتی به وجود آورند.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

دیدگاهتان را بنویسید