0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: مسئولان نقض برجام را بی پاسخ نگذارند

1395-10-24 در 16:37 توسط

امام جمعه شهرستان سامان گفت: تمدید تحریم‌ها از نظر نظام اسلامی نقض برجام است و باید مسؤولان مربوطه پاسخ قاطع و مناسبی به طرف مقابل بدهند.

img_4470-copy

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین محسن ملکپور امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع سامان برگزار شد ضمن تسلیت رحلت یار دیرین امام و رهبری، اظهار کرد: این اتفاق برای همه ما ناگهانی و تلنگری بود که همه رفتنی هستیم.

وی با بیان اینکه رحلت آیت‌الله هاشمی نشان داد که عمر دنیا با همه پستی و بلندی‌هایش بس کوتاه است و غیر از خدا هرچه باشد فانی و رفتنی است، افزود: آنچه که ماندگار است، خداوند تبارک و تعالی است و هر کسی وصل به خدا شد ماندگار می‌شود.

امام جمعه سامان با اشاره به تعابیری که مقام معظم رهبری در پیام تسلیت ارتحال مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صادر کردند، تصریح کرد: رفیق دیرین، همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، همکار و همرزمی که همدلی با وی به 59 سال تمام می‌رسد، هوش وافر و صمیمیت نمونه کم‌نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی،رنج دیده راه پرخطر که همه این تعابیر نشان از مودت و ارتباط عاطفی است.

ملکپور با اشاره به حضور با شکوه و هوشمندانه مردم در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ادامه داد: در ارزیابی نهادهای نظارتی، جمعیت بیش از 300 هزار نفر بوده است که نشان داد مردم هیچ‌گاه سوابق و خدمات یک چهره انقلابی و خدوم را فراموش نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن و رسانه‌های بیگانه تلاش داشتند مراسم تشییع آیت الله هاشمی را به صحنه اختلاف میان مردم و حاکمیت تبدیل کنند، بیان کرد: با هوشیاری و عقلانیت و ولایتمداری حاکم بر افکار عمومی، ما شاهد کمترین حواشی بودیم.

مسؤولان نقض برجام را بی پاسخ نگذارند

خطیب نماز جمعه سامان با اشاره به جلسه‌ای که سه‌شنبه در وین برای برجام تشکیل شد، افزود: تمام مسؤولان و دولتمردان به ویژه دست‌اندرکاران حوزه دیپلماسی  اجماع دارند که تمدید تحریم‌ها توسط آمریکا نقض برجام است.

وی با تاکید بر اینکه 1+5 به ویژه آمریکا مدعی است که تمدید تحریم 10 ساله نقض برجام نیست، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یک سری تعهداتی داده است که دقیقا به آنها متعهد بوده است.

ملکپور با اشاره به اینکه طرف مذاکره‌ کننده از نقض‌های جزئی آغاز می‌کنند و چنانچه حریف عکس‌العمل نشان ندهد قدمی جلوتر می‌آیند و با نقض‌های بزرگتری طرف را روبه‌رو می‌کنند، خاطرنشان کرد: گروه 1+5 به ویژه آمریکایی‌ها معتقد هستند که تحریم‌ها را تمدید کردیم اما چون تاثیری به دنبال نداشته، پس این نقض برجام نیست.

وی افزود: در هر صورت تمدید تحریم‌ها از نظر نظام اسلامی نقض برجام است و باید مسؤولان مربوطه پاسخ قاطع و مناسبی به طرف مقابل بدهند زیرا برای همین جلسات متعددی در بخش‌های مختلف نظام شکل گرفت و نتیجه این شد که اگرچه این نقض فاحش و فراگیر نیست اما نباید بدون پاسخ بماند.

امام جمعه سامان بیان کرد: در هر صورت آنچه مردم ایران انتظار دارند این است که نه فقط در مسئله برجام و بدعهدی‌های طرف مقابل، بلکه در کلیه سیاست‌های خارجی سه اصل عزت، مصلحت و حکمت باشد و در کنارش حتما شجاعت و صداقت هم قرار بگیرد.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

 

دیدگاهتان را بنویسید