4

خبر استانی / سیاسی / کل اخبار

نماینده مجلس: آب مساله مهم کشور است

1395-03-30 در 21:43 توسط

نماینده مردم شهرکرد،بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: مساله آب یکی از اساسی ترین مسائل کشور، استان ما و فلات مرکزی کشور است که این روزها در زمان تصمیم گیری دچار اشکالاتی شده است و نیازمند توجه ویژه دولت به این موضوع هستیم.

20150404125718005

به گزارش سامانِ بـرتـر و به نقل از ایرنا، اردشیر نوریان در نشست علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، اظهارکرد: طی سال های گذشته بی آبی و خشکسالی به مساله ای اساسی برای کشور تبدیل شده است، البته راه هایی برای مقابله با آن وجود دارد که می طلبد دولت و وزرات به تدوین سند جامع آب کشور بدون دخالت های غیر فنی بپردازند.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که فشار برخی افراد با نفوذ بر تصمیم گیری مسئولان موثر بوده و با بزرگ نمایی مشکلات برخی استان ها، شهرکرد را به حاشیه رانده اند گفت: مسئولان دولتی بدانند که حیات و معاش این استان به ویژه شهرستان های بن، سامان، کوهرنگ و شهرکرد و سایر مناطق وابسته به آب حوزه زاینده رود، وابسته به این آب است که مسئولان باید در تصمیم گیری های خود عادل باشند.

وی ادامه داد: در این راستا عملکرد نامناسب سازمان محیط زیست نیز مزید بر علت است. وزارت نیرو لازم است که نگاه سازه ای و انتقال آب بین حوزه ای را به یک نگاه مدیریتی و غیر سازه ای تبدیل کند و ضمن رعایت سهم برداشت و حق آبه مردم از حوزه مبدا، بیشتر بر روی اقتصاد آب توجه کند تا حوزه های مبدا و مقصد عادلانه منتفع شوند.

نماینده مردم شهرکرد،بن و سامان، همچنین به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: با شنیدن این گزارش عمیقا به این باور رسیدم که برنامه های این وزارتخانه برای به حرکت در آوردن چرخ صنعت کشور مصداق این ضرب المثل است که : ‘ از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید’.

نماینده مردم شهرکرد،بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت که از دولت تقاضا می کنم به دور از هر گونه حاشیه سازی با تلاش و تمرکز بر اقتصاد مقاومتی به طور اساسی در رفع بیکاری، رکود و مشکلات مردم اقدام کند و بهانه به دست دیگران ندهد.

وی گفت:خطاب به آقای روحانی رییس جمهوری محترم می گویم که بنده در انتخابات با شعار حمایت از دولت، رای مردم را به دست آوردم و به آن وعده ها پایبند هستم، اما بر اساس وظایفم در برابر مردم، متعهدم تا واقعیت ها را بی پرده و صریح بیان کنم.

وی با اشاره به اتمام کار دولت در سال 96 ادامه داد: شما حدود یکسال فرصت در اختیار دارید تا طعم شیرین تحقق وعده هایتان را به مردم بچشانید. اگر خدای ناکرده این امر محقق نشود، با دست‌ خودتان زمینه نارضایتی مردم را فراهم کرده اید.

نماینده مردم شهرکرد،بن و سامان در مجلس گفت: از دولت تقاضا می کنم که به دور از هر گونه حاشیه و بهانه تراشی با تلاش و تمرکز بر اقتصاد مقاومتی در فرصت های باقی مانده با برداشتن قدم های اساسی در رفع بیکاری، رکود و مشکلات مردم اقدام کنید و گرنه خود به دست دیگران بهانه داده اید.

نوریان در ادامه خطاب به جریان های سیاسی کشور گفت: مردم از سیاسی کاری و سیاست زدگی بیزار هستند و ضمن حفظ و تکریم ارزش های اساسی انقلاب اسلامی، خواهان زندگی آبرومند هستند. بر طبق فرموده رهبر معظم انقلاب نباید دچار افراط و تفریط شویم.

وی در ادامه به برجام اشاره کرد و گفت: برجام نه فاجعه بود نه معجزه که دلواپسان آن را بهانه تاخت و تاز بر جریان رقیب می کنند و خود را بر محاسن آن ببندند؛ از طرفی معجزه هم نبود که موافقان بتوانند آن را حلال همه مشکلات بدانند.

این نماینده مجلس دهم افزود: برجام نخستین گام برای حل مشکلاتی است که به دلیل سوء مدیریت داخلی و کینه توزی های خارجی در گذشته به وجود آمده است.

ضمن رعایت اصول حکمت، عزت و مصلحت باید مقتدرانه و با صلابت پای منافع ملی ایستاد تا بتوان برای تحقق مطالبات مردم تلاش کرد.

وی ادامه داد: این موضوع فراجناحی است و مردم پای انقلاب خود ایستاده اند و مطالبات به حقی دارند که باید با مدیریت و برنامه ریزی انجام شود.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

+

4 دیدگاه

 1. نفیر

  on 1395-04-01 - پاسخ

  سلام
  دستش درد نکنه.

  آب شهر چرا ۲ روزه قطع شده؟ مردیم از بی آبی!

  • علی آزوغ

   on 1395-04-01 - پاسخ

   سلام.
   آب کدام قسمت از شهر قطع شده؟

   • نفیر

    on 1395-04-06 - پاسخ

    خاقانی.

    الان باز ۲ ۳ روزه این‌طوره. زندگی نداریم 😐 میره و دیر میاد

    • علی آزوغ

     on 1395-04-07 - پاسخ

     این مورد رو با اداره آبفای سامان در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید