0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: مسئولان استانی همه توان خود را نسبت به بهبود اداره ی مربوطه خود داشته باشند

1394-09-27 در 16:57 توسط

امام جمعه شهرستان سامان گفت: سازمان ثبت و احوال، به لحاظ اینکه این سازمان اسناد هویتی، تابعیت فردی و آمارهای حیاتی را در اختیار دارد یکی از ارکان مهم حکومت شمرده می شود.

Malekpoor Shahraki

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور شهرکی امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن سفارش نمازگذاران به رعایت تقوای الهی و دوری از معصیت به فرمایش پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در این باب اشاره کرد و افزود: بهترین استغفار نزد خداوند متعال ترک گناه و پشیمانی از آنهاست.

خطیب جمعه سامان در بخش دیگری از خطبه ها، مناسبت های هفته ی جاری را یادآور شد و در این راستا 27 آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح را تسلیت گفت و همزمان با این مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشت.

وی یکی از مهترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی را رشد علمی کشور دانست و افزود: یکی از راه های حفظ شتاب علمی کشور پرهیز از حاشیه سازی در دانشگاه هاست و لازم است مسئولان عالیه دولت، نسبت به این امـر توجه ویژه ای داشته باشند.

وی به ایجاد وحدت نخبگان در این راستا اشاره داشت و تصریح کرد: عواملی که باعث حفظ شتاب علمی کشور در این زمینه خواهد شد نشاط و پویایی جوامع انسانی و رشد علمی و فرهنگی است که در کشور ما مهمترین مصداق وحدت نخبگان و وحدت حوزه و دانشگاست که برای تحقق این وحدت بزرگوارانی چون شهید آیت الله مطهری و شهید مفتح بودند.

امام جمعه شهرستان سامان در بخش دیگری از خطبه ها، به 27 آذر ماه روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی گری اشاره کرد و بیان داشت: با نگرش به تاریخ معاصر متوجه خواهیم شد که این قدرت عظیم دین همواره موجب تحولات سیاسی در کشور شده است و دشمن نیز متوجه این قدرت عظیم شده است.

حجت الاسلام ملک پور در ادامه بیان داشت: دشمن از این راه به میدان آمده است تا در کنار گفتمان انقلاب اسلامی یک گفتمان جدیدی را پرورش دهد که از درون، این حرکت را به نابودی بکشاند و روح این گفتمان قلابی – افراطی و تند روی است که البته با نوعی جهل همراه است.

خطیب جمعه سامان در بخش دیگری از سخنان خود کشتار وحشیانه شیعیان مظلوم نیجریه توسط ارتش این کشور را یادآور شد و بیان داشت: ارتش این کشور احساسات صدها میلیون مسلمان جهان و آزادگان جهان را جریحه دار کرده است که در واقع چنین جنایاتی بدون تردید ادامه خط انحرافی کشتار مسلمانان توسط فرقه ضاله تکفیری – سلفی است و در پشت پرده ی این جنایات، حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه به یک نکته قابل دقت و قابل تحلیل اشاره کرد و افزود: دولت نیجریه علیه شیعیان یک جنایت را مرتکب شده است و آن وقت رسانه های زنجیره ای کشورمان با این حادثه برخوردی دو گانه داشته اند، برخوردی که همراه و همسو با رسانه های غربی بوده است.

امام جمعه شهرستان سامان با اعلام اینکه ما اسلام هراسی ها، شیعه هراسی ها، افراطی گری ها و این خیانات و جنایات و وحشی گری ها را به شدت محکوم می کنیم از مجامع بین المللی و حقوقی خواستار پیگیری این مهم توسط کمیته ای حقیقت یاب هستیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها، به فرا رسیدن 8 ربیع الاول شهادت امام حسن عسگری (ع) اشاره کرد و ضمن تسلیت پیشاپیش این روز، فرا رسیدن دوران امامت حضرت مهدی موعود (عج) را به نمازگذاران تبریک و تهنیت گفت.

خطیب نماز جمعه سامان به 12 ربیع الاول ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت رسول اکرم (ص)، پیشاپیش آغاز هفته وحدت را در بین نمازگذاران گرامی داشت.

حجت الاسلام ملک پور به سوم دی ماه، روز ثبت و احوال اشاره کرد و اذعان داشت: سازمان ثبت و احوال یکی از پر مراجعه ترین سازمان های دولتی است که از ولادت گرفته تا ازدواج و طلاق و وفات که این امر یک کار پرمشغله ای است که بر عهده ی این عزیزان در سازمان ثبت و احوال نهاده شده است و به لحاظ اینکه این سازمان اسناد هویتی، تابعیت فردی و آمارهای حیاتی را در اختیار دارد یکی از ارکان مهم حکومت شمرده می شود.

وی در این راستا ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت و عملکرد مطلوب اداره ی ثبت و احوال شهرستان سامان، تصریح کرد: با مدت زمان کوتاهی که این اداره در شهرستان سامان مستقر شده است با توجه به آمار و گزارشات رسیده، این اداره عملکرد مطلوب و رضایت بخشی را ایفا کرده است که امید است با حمایت مسئولین شهرستانی این خدمات ارزنده به آحاد مردم به حداکثر برسد.

امام جمعه شهرستان سامان در کلام پایانی خود در خطبه ها، به حضور مسئولان استانی از بدو ورود وی در شهرستان سامان تا به کنون اشاره کرد و ضمن تشکر از زحمات آنان، درخواست بهبود وضعیت اداره ی مربوطه ی خودشان به جهت ارائه خدمات بهتر به مردم این شهرستان دانست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید