1

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: ننگ تاریخ سیاسی آمریکا، تهدید اتمی ایران است

1394-05-09 در 15:21 توسط

امام جمعه شهرستان سامان گفت: هیچ فرد، حزب و جناحی حق ندارد از مذاکرات هسته ای و تفاهم آن به نفع خود بهره برداری سیاسی نماید و در این راستا تصمیم درباره رد یا قبول مذاکرات وین، یک تصمیم ملی است نه حزبی و جناحی.

Malekpour 5

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور شهرکی امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های نماز جمعه مورخ 9 مردادماه 1394 ضمن سفارش نمازگذاران به تقوای الهی و ترک محرمات به 15 شوال سالروز شهادت حمزه سید الشهدا (ع) در جنگ احد و همچنین وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اشاره کرد و ضمن گرامیداشت آنان، به شخصیت بزرگ علمی، عملی و جهادی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) پرداخت و افزود: این حضرت با چهار واسطه، به سبط اکبر پیامبر اکرم (ص) و خاندان وحی می رسد و به همین دلیل برای اثبات عظمت علمی این حضرت کافیست بدانیم امامان معصوم (ع) مردم را برای حل مشکلات دینی و یافتن پرسش های اعتقادی و عملی به حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ارجاع داده اند.

وی به مهمترین نشانه عظمت معنوی و مقامات باطنی آن حضرت در بین نمازگذاران اشاره کرد و اذعان داشت: فضیلت زیارت مزار آن بزرگوار با فضیلت سید الشهدا (ع) برابری می کند که امیدواریم در امورات زندگی از فضیلت آن زیارت بی بهره نشویم.

خطیب نماز جمعه شهرستان سامان در بخش دیگری از خطبه ها، به 11 مرداد ماه 1288 هجری شمسی، سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نـوری از رهبران مشروطه مشروعه اشاره کرد و به بیان توصیفات این عالم ربانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین ملک پور شهرکی به سالروز انفجار بمب اتمی آمریکا در هیروشیما در سال 1945 میلادی اشاره کرد و گفت: در این حمله نظامی، آمریکایها مدعی هستند اگر ما این کار را انجام نمی دادیم جنگ جهانی دوم به پایان نمی رسید.

امام جمعه سامان در این راستا با ذکر بیاناتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: طنز تاریخ روزگار ما این است که دولت آمریکا که بیشترین و مرگبارترین سلاح های هسته ای را دارد و مجرم است، تنها مرتکب به کارگیری بمب های اتمی است و مدعی مبارزه با گسترش سلاح اتمی است.

وی در ادامه افزود: علت مخالفت استکبار با انرژی هسته ای ایران این است که می خواهند در عرصه نیروی هسته ای رقیبی نداشته باشند و سلاح اتمی ابزاری برای سلطه باشد.

خطیب جمعه سامان با اشاره به اینکه ننگ تاریخ سیاسی آمریکا، تهدید اتمی ایران است افزود: ایران اسلامی در مقابل استکبار ستیزی ایستادگی خواهد کرد و در مساله هسته ای امروز از آنجا که هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته است، بنابراین هر گونه ذوق زدگی یا نگرانی از این مذاکرات بی معناست و ما در این راستا به جهت تفاهم فرصت زیادی داریم.

وی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز عید سعید فطر امسال اشاره کرد و بیان داشت: باید در این خصوص، بررسی های کارشناسانه صورت گیرد و نقد ما همواره با متانت باشد و اینگونه نقدها به این تفاهم، نباید باعث ایجاد دو دستگی در میان اقشار جامعه شود و هر گونه دو قطبی کردن جامعه به موافقان و مخالفان مذاکره کننده ممنوع است.

امام جمعه سامان در ادامه افزود: هیچ فرد، حزب و جناحی حق ندارد از مذاکرات هسته ای و تفاهم آن به نفع خود بهره برداری سیاسی نماید و در این راستا تصمیم درباره رد یا قبول مذاکرات وین، یک تصمیم ملی است نه حزبی و جناحی.

وی بیان داشت: این مذاکرات چه به نتیجه برسد یا نرسد، هیچ گونه خللی در اصول و آرمان های انقلاب اسلامی به وجود نخواهد آمد و آرمان خواهی ملت ایران اسلامی، استکبارستیزی، عدالت طلبی و نفی سلطه گری از اصول لایتغیر جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام/

+

1 دیدگاه

  1. محمدرضا

    on 1394-05-09 - پاسخ

    تشکر از اطلاع رسانیتون

دیدگاهتان را بنویسید