0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: نماز جمعه امری حکومتی است که در رفع فتنه ها بسيار موثر بوده است

1394-05-02 در 15:36 توسط

خطيب جمعه شهرستان سامان با اشاره بر اينکه نماز جمعه تنها نماز هفتگي است که به صورت جماعت خوانده مي شود، گفت: نماز جمعه امري حکومتي است که که در رفع فتنه ها بسيار موثر بوده است.
malekpour 2
به گزارش دریافتی سامانِ بـرتـر و به نقل از سامان ما، حجت الاسلام و المسلمين محسن ملک پور با بيان اينکه انسان بايد سه چيز را سرلوحه کار خود قرار دهد يکي دوري کردن از گناه و چنگ زدن به ريسمان خدا ، راضي به قضاي الهي وبدگمان نبودن نسبت به خدواند که اين سه امر موجب مي شود که انسان به حوائج دنيا و آخرت برسد، گفت: من خودم و شما نمازگزاران را به تقوا الهي سفارش مي کنم.


خطیب جمعه سامان با بيان اينکه امروز اولين جمعه مرداد ماه و روز نماز جمعه است، بيان داشت: نمازجمعه يکي از نماز هاي واجب هفتگي است که به جماعت خوانده مي شود و خواندن به نماز جمعه در قران نيز آمده است.

وي با بيان اينکه شرکت کردن در نماز جمعه واجب است ، نماز جمعه يک امر حکومتي است و جايگاه نماز جمعه براي رفع فتنه ها در جامعه بسيار موثر بوده است و نماز جمعه نمايشي از قدرت سياسي و اجتماعي است ، بيان داشت: در روايت امده است که هرکس در نماز جمعه شرکت ديگر گناهي براي او باقي نمي ماند .

امام جمعه سامان با بيان اينکه شنبه هشت شوال سالروز تخريب  قبور ائمه بقيع توسط گروه گمراه وهابيون است، بيان داشت:اين روز ياد اور خاطره غم باري است که بيش از 90 سال قلوب مومنين را جريحه دار کرده است.

وي با بيان اينکه تخريب قبور مطهر ائمه مظلوم بقيع به پشتوانه استکبار جهان توسط فرقه هاي ساختگي و گمراه وهابي انجام شده و اين کار ها از روي عناد و لجبازي انجام مي دهند، بيان داشت: هرگز اين گروه ها در صحنه ها مناظره با منطق حاضر نمي شوند و دائما در حال ايجاد تفرقه و اختلاف ميان مسلمانان هستند.

ملک پور با اشاره بر اينکه اين تخريب ها در اردن، سوريه ، عراق و … ايجاد تفرقه در بين مسلمانان است و هيچ دستاوري جز از هم پاشيدن و تضعيف جبهه اسلام  ندارد ، بيان داشت: اين موارد تبديل به يک خوراک تبليغاتي براي دشمنان اسلام در معرفي چهره زشت از دين رحمت و پيامبر عظيم الشان است.

خطیب جمعه سامان اذعان داشت: اين همه تبليغات منفي و عوام فريبي جبهه کفر و نظام سلطه بر عليه اسلام ره آورد خوش خدمتي گروه گمراه وهابي ، القاعده و سلفيون براي برادر کشي در سرزمين هاي اسلامي است .

وي با اشاره بر اينکه  نمونه ديگري ازحملات وهابيون حمله به يمن است، بيان داشت:  حملات در يمن به هزارن کودک و مردمان به دست رژيم آل سعود اجرا مي شود و امريکا و ديگران ادعا مي کنند که مي خواهد نفوذ ايران را در يمن از بين ببرد و اين در حالي است که ايران هيچ گونه دخالتي در مسائل نظامي يمن ندارد.

انتهاي پيام/

 

دیدگاهتان را بنویسید