0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: اعلام شعار امسال در چارچوب اصل 110 قانون اساسیست

1394-01-07 در 15:41 توسط

نماز عبادی سیاسی روز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور شهرکی در مصلی نماز جمعه مسجد جامع سامان برگزار شد.

malekpour 2

به گزارش سامانِ بـرتـر، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک پور شهرکی امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن سفارش نمازگذاران به تقوای الهی و ترک محرمات، به وجود محبت الهی اشاره کرد و آن را یکی از محوری ترین و اساسی ترین اعتقادات شیعه که آیات و روایات متعددی در این رابطه بیان شده عنوان کرد.

وی در این رابطه با اشاره به اینکه زمین هیچ گاه از حجت خداوند خالی نمی شود در روایتی بیان داشت: اگر در زمین دو نفر زندگی می کنند، از یکی آن دو محبت خداوند رب العالمین است.

امام جمعه شهرستان سامان در بخش دیگری از سخنان خود یکی از کلیدی ترین موضوعات در بحث مهدویت و مساله ظهور امام عصر (عج) که در این رابطه کمتر به آن توجه می شود مساله اضطرار به حضرت است.

وی به پیدا کردن علم و معرفت به محضر امام عصر (عج) اشاره کرد و در این راستا ضمن تفسیر آیاتی از قرآن کریم (سوره مبارکه نمل، آیه 62) فرمود: در این آیه، اضطرار به عنوان راهکار و کلید رفع مشکلات و سختی ها ذکر شده است و اگر فرد یا جامعه ای مضطر و دردمند شده باشد گره هایش بازگشا خواهد شد.

خطیب جمعه سامان در بخش دیگری از خطبه ها، به خلقت و وجود آفرینش انسان ها از سوی خداوند متعال اشاره کرد و در این راستا انسان را موجودی رو به رشد و تعالی دانست و طبق حدیث شریفه نبوی (ص) فرمود: انسان باید امروزش نسبت به دیروز بهتر و گامی به جلو داشته باشد در غیر اینصورت مغبون و ضرر کرده است و در صورت پس رفت و عقب گرد ملعون محسوب می گردد.

ملک پور شهرکی در بخش دیگری از سخنان خود به اولین جمعه سال جاری اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از اتفاقاتی که با انتظار لحظه تحویل سال، شنیدن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و شنیدن شعار و نام سال جدید است تصریح کرد: در مورد نامگذاری امسال از سوی رهبری باید گفت: اعلام شعار سال در چارچوب اصل 110 قانون اساسی و تعیین جهت گیری نظام اسلامی توسط مقام معظم رهبری است.

وی تعیین یک شعار و موضوع مهم در هر سال را یعنی اولویت دادن به آن و انجام آن در راس امور کارها عنوان کرد.

امام جمعه سامان در ادامه به شعار کنونی امسال «دولت و ملت، همدلی و هم زبانی» اشاره کرد و دقت در کلام مقام عظمی ولایت این نکته را حائز اهمیت دانست که این شعار با هدفی مشخص که تحقق آرمان ها و آرزوهای ملت بزرگ ایران است طرح ریزی و مطرح شده است.

وی شاخصه های این مهم را پیشرفت اقتصادی، اقتدار و عزت منطقه و بین المللی، جهش های علمی به معنای واقعی، عدالت قضائی و اقتصادی وایمان و معنویت عنوان کرد.

امام جمعه سامان در ادامه، این 5 شاخصه را مطالبات اصلی و اولویت دار ملت ایران عنوان کرد که در طول این سال ها از دولت مردان طلب داشتند.

وی در ادامه نقش دولت را در این زمینه به منزله کارگزار ملت دانست که در این راستا باید برای تحقق آنها در تلاش باشند.

ملک پور شهرکی در ادامه، فلسفه شکل گیری دولت را تحقق این آرمانها دانست و شرط تداوم مشروعیت آن را در صدد تلاش این تحقق ها عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان سامان در بخش دیگری از خطبه ها، به فرا رسیدن 12 فروردین ماه جاری روز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به نمازگذاران، این روز را روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران عنوان کرد و روز پیروزی مستعضعفین بر مستکبران زورگو دانست و این روز را یکی از مهمترین اعیاد ملی ایران عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از اصول راهبردی مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته ای اشاره کرد و با سخنی از رهبری که فرمودند: »رفع تحریم ها بخشی از مذاکره است نه نتیجه آن» افزود: توجه به این اصل یکی از کلیدی ترین مسائل مورد اختلاف در مذاکره است چرا که ایران توافق را امضاء کرد و به اجرای تعهدات خود پرداخت.

امام جمعه شهرستان سامان در پایان خطبه ها با بیان اینکه دقت تیم مذاکره کننده حتما باید بر اساس اصول مقام معظم رهبری که در نخستین روز سال 94 در حرم مطهر رضوی بیان داشتند را مد نظر بگیرند تا به حمد الله نتیجه مطلوبی برای ملت عزیز ایران اسلامی حاصل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید