1

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب موقت سامان: تربیت باید نقش اسلامی در جامعه داشته باشد

1393-12-08 در 14:59 توسط

نماز عبادی سیاسی روز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حبیب اله شاهسوند در مصلی نماز جمعه شهرستان سامان برگزار شد.

IMG_6104 (Copy)

به گزارش سامان بـرتـر، شاهسوند امام جمعه موقت شهرستان سامان ضمن سفارش ابتدایی خود به نماز گذاران به تقوای الهی، به سفارش حضرت علی ابن ابی طالب (ع) به مسلمانان در باب 5 نکته اشاره کرد و افزود: دل نبستن به غیر خدا، ترس از گناهان، احیاء از آموختن، صبر و تحمل در امور کارها و سوال کننده ای که اگر شما پاسخ آن را نمی دانید به صراحت بگویید نمی دانم.

شاهسوند در بخش دیگری از خطبه های این هفته، به فرا رسیدن عید باستانی نوروز و خرید های شب عید مردم برای تدارک عید اشاره کرد و اذعان داشت: شهروندان سعی کنند به اندازه نیازهای روزمره خرید کنند و در این زمینه مقداری از خرید خود را نسبت به انسان های نیازمند انفاق کنند تا همه از این عید بهره کافی ببرند و سعی شود مشارکت بیشتری در جشن نیکوکاری پایان سال داشته باشیم.

وی به فرا رسیدن ایام فاطمیه در هفته های آتی اشاره کرد و ضمن تسلیت پیشاپیش این روز به نمازگذاران، از مردم خواست نام نیکوی این حضرت را بر روی فرزندان خود نام نهند و سعی شود راه و روش فاطمی در زندگی امروزی ما جریان داشته باشد.

خطیب موقت سامان در ادامه از نمازگذاران خواست عزادارای خوبی را در مراسم شهادت این بانوی بزرگوار در شهرستان سامان برپا کنیم.

شاهسوند در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز 8 اسفند سال 1359 سالروز ستاد امور تربیتی در مدارس کشور به همت شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و افزود: ایجاد این ستاد یک امر مبارک در نظام آموزش و پرورش بود.

وی تربیت و پرورش انسان را از اهداف مهم دین مبین اسلام برشمرد و تصریح کرد: همه انبیاء و اولیای الهی به عنوان معلم، خود را وارد اجتماع کردند که در همین زمینه قرآن کریم به نام تربیت و آموزش اشاره کرده است.

امام جمعه موقت سامان در ادامه با اشاره به اینکه انسان در ابتدا باید اهل تربیت باشد بعد آموزش، افزود: در نظام اسلامی تربیت باید نقش اسلامی داشته باشد و دانش آموزان و دانشجویان بر اساس سخنان معصومین تربیت و شکوفا شوند.

وی به دور ماندن از امر تربیت فرزندان در جامعه کنونی، به دلیل مشکلات اقتصادی را یادآور شد و افزود: تربیت صحیح، بزرگترین میراثی است که والدین برای فرزندان خود به یادگار می گذارند و مربیان آموزشی نیز می بایست از بروزترین شیوه های جدید آموزشی در امر تربیتی دانش آموزان استفاده کنند و خانواده ها نیز می بایست در این زمینه فرزندان خود را به امید آموزش و پرورش نگذارند و آموزش و پرورش نیز نباید تربیت دانش آموزان را به امید خانواده های آنان بگذارد؛ بلکه مشارکت در این مهم باید به صورت جدی و فراگیر باشد تا فرزندانی صالح و شایسته در جامعه رشد کنند.

شاهسوند در پایان سخنان خود با ادامه بر اینکه نباید فرزندان خود را در امور زندگی مورد تردید قرار داد تصریح کرد: والدین باید سعی کنند فرزندان خود را از دروغ و اعمال ناشایست دور کنند تا خدایی نکرده فرزندان به مسیرهای انحرافی در جامعه کشیده نشوند.

انتهای پیام/

+

1 دیدگاه

  1. شاهسوند

    on 1393-12-09 - پاسخ

    تکبير

دیدگاهتان را بنویسید