1

کشاورزی / کل اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی مهارتی پرورش و نگهداری باغ گردو در شهرستان سامان

دی 26, 1398 در 01:58 توسط

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان گفت: کارگاه دو روزه آموزشی – مهارتی پرورش و نگهداری باغ گردو با حضور مرادی و سعیدی از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و تعداد ۶۰ نفر از کشاورزان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، یزدان احمدزاده گفت: متاسفانه با اینکه کشاورزی یکی از چرخ دنده های اقتصاد هر کشوری هست در ایران به این موضوع زیاد توجه نمی‌شود و در حالی که کشاورزان در اکثر کشورها جز قشر مرفه جامعه هستند در ایران این موضوع کمی متفاوت است و زیاد از کشاورز حمایت نمی شود لذا شعار ما این است که بهترین راه برای بهبود وضعیت فعلی، سرمایه گذاری بر روی دانش و آگاهی کشاورزان است، طوری که هر کشاورز کارشناس باغ خود باشد یعنی مدیریت تغذیه، آفات، بیماری، علف هرز، افزایش عملکرد و… توسط دانش علمی و تخصصی خود کشاورز باشد.

وی افزود: یکی از مشکلات باغات گردو شیوع کرم خراط است که علل اصلی شیوع این آفت به طور عمده فقر غذایی درخت و عدم آبیاری مناسب و هرس به موقع است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان اظهار کرد: تلاش ما این است با آموزش علمی و تخصصی باغداران، توصیه های تغذیه ای و آبیاری به موقع مانع پیشرفت این آفت در باغات شهرستان سامان شویم.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

+

1 دیدگاه

  1. کرامت بیاتی

    on بهمن 1, 1398 - پاسخ

    باسلام . بسیار خوب و عالی و کلاس فوق الذکر هم خیلی جالب و آموزنده و تاثیر گذار بود . ولی متاسفانه از باغداران و بهره برداران به نحوه احسن پشتیبانی نمیشود با توجه به اینکه تعداد زیادی از بهره برداران کارمندان و کارگران بازنشسته می‌باشند و آموزش های لازم باغداری را ندیده اند و فقط بصورت تجربی کارمیکنند .کلاسهای آموزش باغداری در صورت امکان بیشتر از این باشد که هست

دیدگاهتان را بنویسید