0

سیاسی / کل اخبار

مدیر مسئول روزنامه جوان: غرب به دنبال یارگیری فکری در کشور است

1398-03-14 در 10:21 توسط

مدیرمسئول روزنامه جوان گفت: غرب وقتی متوجه شد باید با ما مبارزه کند و نمی‌تواند و نتوانسته‌ بنابراین غرب متوجه با جنگ و مبارزه و تهاجم فرهنگی نتوانست نظام جمهوری اسلامی را شکست دهد‌ بنابراین‌ تصمیم ‌ گرفتند با یارگیری فکری پیش‌ بروند‌.

به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، عبدالله گنجی شامگاه دوشنبه در همایش تبیین‌ ثمرات و برکات حضرت امام خمینی(ره) و نهضت قیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان سامان با اشاره به محکمات‌ امام راحل اظهارداشت: امام‌ خمینی(ره) دو چیز را به صورت محکم‌ و اساسی دنبال می‌کردند اول اینکه ثابت‌ کند اسلام دین سیاست با حکومت اسلامی است و دوم اینکه این حکومت وظیفه‌اش مادی و معنوی برای انسان‌ است و تنها مسائل مادی نیست و مسئول اقتصاد نیست و وظیفه دارد همه مسلمانان را در ابعاد حیاتشان رشد دهد،به تعبیر قانون اساسی فضائل‌ اخلاقی باید فضایل‌ اخلاقی همه جانبه‌ رشد کند‌.

وی افزود: امام(ره) با زبان ساده تفاوت‌ انقلاب‌ها را بیان می‌کردند و شاید انقلاب‌های کلاسیک‌ را درسش‌ را نخوانده بود اما به زبان ساده می فرمودند” تفاوت انقلاب اسلامی با انقلاب‌های‌ دیگر این است‌ که در آنجا طاغوتی‌ می‌آید‌ طاغوت‌ قبلی را بر می‌دارد و می‌گوید من بابد باشم. امام(ره) می‌فرمائید” از نظر ما اینها هر دو طاغوتند چون هر دو هدفشان مادی است‌.

مدیر مسئول روزنامه جوان با بیان اینکه نظام اسلامی به ابعاد انسانی توجه دارد، بیان کرد: هم به بعد فرهنگی و هم به دنبال رفاه باشد بنابراین همه مبارزات امام همین بود و چالش ما امروز با سکولاریسم‌ اینجا است که می‌گوید اسلام سیاسی است و چالش اقتصادی هم باعث شده که‌ نیروهای انقلاب نسبت‌ به آن بعد معنوی، اخروی‌ و اخلاقی احساس زمین‌‌گیری  و خجالت‌ کنند‌ و این خیلی خطرناک‌ است‌ و نظام ما یک نظام صرفا مادی می‌شود‌ و این راه امام نیست‌.

گنجی خاطرنشان‌ کرد: با توجه به شرایط اقتصادی در حال حاضر 3 میلیون نفر مردم ما در فضای موجود در حال له‌ شدن هستند اما ما تنها انقلاب دنیا هستیم که در خیابان‌های ایران‌ قبل از انقلاب نه شعاری از اقتصاد دیده‌ می‌شد نه پلاکاردی‌ از مشکلات بود و 46 درصد ایرانیان‌ زیر خط فقر‌ مطلق‌ بودند‌.

مدیر مسئول روزنامه جوان ادامه‌ داد: امام(ره) نیامده بود که صرفا برای ما جاده سازی کند، هر چند این چیزها‌ هم در کار بود و لازم‌ می‌دانست اما اگر این صرفا کار امام بود لازم نبود. 

گنجی با بیان اینکه ما بعد از امام(ره) درگیر مسئله‌ای به نام ” تحریف امام شدیم” خاطرنشان کرد: یعنی کسانی که نمی‌توانستند‌ از امام(ره) عبور کنند چون که امام مرجعیت‌ اجتماعی و سرمایه‌ اجتماعی داشت و بنیان‌گذار و مرجع تقلید بود و دوران‌ سختی را گذرانده‌ بود بنابراین به جای اینکه بگویند امام(ره) را قبول نداریم‌ شروع به تحریف کردند‌ یعنی از امام تفسیری‌ ارائه‌ کنند که آن چیزی که خودشان می‌خواهند تایید شود‌.

مدیرمسئول روزنامه جوان با اشاره به وا دادگی در مقابل غرب ادامه داد: باید به غرب نگاه‌ گزینشی نگاه کنیم و اگر چیز خوب دارند شاگردی کنیم و افتخار کنیم اما نه اینکه همیشه شاگرد باشیم امت خانواده و سلطه‌ غربی را نمیپذیریم‌ و چالش فعلی ما فرهنگ غرب است‌.

گنجی گفت: ما در مقابل فرهنگ و خانواده عربی و سلطه طلبی‌ غربی که دنیا را  می‌خواهد به سلطه خود در بیاورد مخالف هستیم و با کسانی که دفاع می‌کنند از این نگاه مبارزه می‌کنیم چون نگاه امام(ره) نیست‌.

وی بیان کرد: غرب وقتی متوجه شد باید با ما مبارزه کند و نمی‌تواند و نتوانسته‌ بنابراین غرب متوجه با جنگ و مبارزه و تهاجم فرهنگی نتوانست نظام جمهوری اسلامی را شکست دهد‌ بنابراین‌ تصمیم ‌ گرفتند با یارگیری فکری پیش‌ بروند‌.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید