0

کشاورزی / کل اخبار

اجرای طرح رفع تصرفات در حاشیه زاینده رود ضروری است

1398-02-10 در 15:58 توسط

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: رفع تصرفات در ابتدا یک دیدگاهی بود که ضروری تلقی نمی‌شد اما با بارش‌های فروردین ماه نشان داد که یک موضوع مهم در جهت حفظ و تأمین امنیت تأسیسات به ویژه در حاشیه زاینده رود است.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، احمدرضا سدهی سامانی ظهر امروز در سفر به شهرستان سامان اظهار داشت: یکی از مباحثی که در حوزه زاینده رود مهم است موضوع رفع تصرفات می‌باشد که خوشبختانه در استان چهارمحال و بختیاری که براساس تصمیمات وزارتخانه و شورای عالی آب این اقدامات انجام و در حال حاضر در مرحله نهایی قرار گرفته است.

وی افزود: رفع تصرفات در ابتدا یک دیدگاهی بود که ضروری تلقی نمی‌شد اما با بارش‌های فروردین ماه نشان داد که یک موضوع مهم در جهت حفظ و تأمین امنیت تأسیسات به ویژه در حاشیه زاینده رود است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به سهم حق آبه استان در حاشیه زاینده رود بیان کرد: این طرح در سنوات گذشته به صورت یک طرح کامل و منسجم تدوین و به عنوان طرح لازم الاجرا به استان ابلاغ شد.

سدهی سامانی خاطرنشان کرد: این موضوع دغدغه استان از نظر میزان سهم است که اگر به معنی واقعی میزان سهم ما در استان در سال نرمال است تا بتوانیم نیاز استان و شهرستان را تأمین کنیم.

وی گفت: عمدتا این موضوع در برنامه تابلو سالانه می‌تواند محل دغدغه باشد به جهت اینکه بخشی از نیازهای ما به صورت باغات است و قابل کاهش نیست اما در مصارف دیگر کشاورزی زراعی و صنعت قابلیت کاهش دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: امیدواریم در قالب اصلاحیه تابلوی اردیبهشت ماه سال جاری با رویکرد بازخورد اقدامات انجام شده در گذشته و پیش‌بینی‌های آینده این تابلو مورد بازنگری قرار گیرد.

سدهی سامانی با اشاره به تصرفات ادامه داد: تصرفات مختص به حوزه زاینده رود نبود بلکه به عنوان یک عزم ملی، کلیه مباحث تصرفات اقدام می‌شود و به جهت اینکه زاینده رود به عنوان یک کُریدُلی رونق ساخت و ساز و گردشگری بود با توجه به ارزش افزوده‌ای که این تصرفات ایجاد کرده مورد تأکید مقامات ملی است.

وی گفت: در استان این بحث با رویکرد حفظ حقوق بیت المال تصمیماتی اخذ و آب منطقه‌ای به عنوان مجری انتخاب شد که ضمن رعایت حقوق قانونی مجاورین زاینده‌رود بحث تصرفات ساخت و سازهای غیرمجاز را اجرایی کنیم.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید