0

کشاورزی / کل اخبار

طرح «بسیج همگام با کشاورز» در چهارمحال و بختیاری اجرا شد

1397-10-17 در 13:14 توسط

مسئول بسیج مهندسین منابع طبیعی و کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای افزایش بهره‌وری و تغییر الگوی کشت طرح بسیج همگام با کشاورز در استان در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، علیرضا رحیمی صبح امروز در نشست بررسی لایه‌روبی قنوات لاغدنبه و درخواست آبیاری تحت فشار شهرستان سامان اظهار داشت: در راستای اصلاح الگوی کشت، اصلاح باغات و افزایش میزان بهره‌وری و تولید محصولات باغی، طرحی با عنوان بسیج همگام با کشاورز در استان در حال اجرا است.

وی افزود: در این طرح، کشاورزان علاوه‌بر برگزاری نشست با اساتید با مهندسین کشاورزی در زمین‌های کشاورزی، دیدار چهره‌ به چهره خواهند داشت و مهندسین ما به آن‌ها مشاوره‌های لازم را خواهند داد.

مسئول بسیج مهندسین منابع طبیعی و کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مهندسان حاضر در این طرح، به صورت جهادی فعالیت می‌کنند، بیان کرد: این طرح در حال حاضر در طرح کشاورزی عمان شهرستان سامان در حال اجرا است و مهندسینی که امسال، آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند سال آینده به عنوان کارشناس ثابت همراه با کشاورزان هستند.

رحیمی با اشاره به تهیه سند اصلاح باغات خاطرنشان کرد: بعد از انجام اصلاح الگوی کشت، آبیاری نوین باغات و تکیه بر آبیاری قطره‌ای این موارد در قالب یک سند تهیه و در مجمع بسیج نقاط ضعف در اجرای طرح بررسی و رفع می‌شود.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید