0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب نماز جمعه سامان: مردم ایران به موقع به یاوه‌گویی‌های دشمن پاسخ می‌دهند

1396-11-27 در 14:27 توسط

امام جمعه شهرستان سامان گفت: مردم ایران به موقع به یاوه گویی‌های دشمن پاسخ می دهند.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین علی‌اصغر عقیلی، امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان، ضمن سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای‌الهی به تفسیر سوره ی مبارک کوثر پرداختند.

وی به نقشه دشمن در این مورد اشاره کرد که دشمن در آن زمان با ایجاد اضطراب های روانی این مطلب را در بین مردم رواج می داد که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم که فرزند پسر نداشت،  مقطوع النسل است و نسل شیعه رو به پایان است.

امام جمعه سامان ادامه داد: خداوند در این زمان پیامبرش را تسکین می دهد و در سوره کوثر به وی می فرماید که ما به تو کوثر عنایت کردیم ، شما هم در برابر این نعمت بزرگ ، نماز را برای یاد من بپا دار؛ به درستی که دشمن تو است که مقطوع النسل است.

خطیب نماز جمعه سامان در ادامه به معانی کوثر اشاره کردو افزود: یکی از معانی کوثر همین خیر کثیر است که خداوند بر پیامبرش ارزانی داشته است.

عقیلی لزوم شکر بر نعمت های الهی را یاد آور شد و بیان داشت: نعمت هایی که خداوند به اشخاص داده از جمله باغ ، زندگی سالم ، خانواده خوب ،سلامتی و همه نعمت هایی که خداوند بر ما ارزانی داشته، اگر مورد شکر و حمد الهی قرار گیرند، خداوند نعمت های خود را برای بندگان خود بیشتر می کند.

وی به مساله رجوع نیازمندان به دفتر امام جمعه و دیگر مکان های کمک محور اشاره کرد و افزود: چقدر شایسته است که افراد غنی در سطح شهرستان با کمک های مالی و غیر مالی خود در این ایام پایانی سال ، کمی از نگرانی های خانواده های نیازمندان را برطرف کنند.

امام جمعه سامان در بخش دیگری از خطبه ها به آیه 5 سوره ی ابراهیم اشاره کرد که خداوند در قرآن کریم به حضرت موسی علیه السلام را دستور می دهد که روزهایی که نعمت های پروردگار ریزش می کند را برای مردم تذکر بده و مگذار این چنین روزهایی را از یاد ببرند.

وی در ادامه از مردم شهرستان سامان برای نمایش وحدت و راهپیمایی عظیم 22 بهمن و به نمایش در آوردن 22 بهمن تماشایی، تقدیر و تشکر کرد.

عقیلی خاطرنشان کرد: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال به بسیاری از تفکرات دشمن ، خاتمه داد و نشان داد مردم ایران دشمن شناس هستند و به موقع با حضور خود در صحنه ، نقشه های دشمن را نقش بر آب می کنند.

خطیب نماز جمعه سامان به مساله تروریسم در منطقه و حمایت بعضی از افراد مثل ترامپ اشاره کرد و افزود: بعضی ها این قدر بی بصیرت هستند که دوست دارند در جاده‌ای باشند که دشمن در آن جا حضور دارد و این یعنی نهایت جهل و نادانی شخص می باشد.

عقیلی در ادامه به مساله برجام و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرمودند من به مساله برجام خوش بین نیستم اشاره کرد و بیان داشت: بعضی ها به این فرمایشات دل نسپردند و الان نتیجه آن نداشتن تفکر صحیح را در جامعه مشاهده می کنیم.

امام جمعه سامان به بازخورد شبکه های غربی در مورد پیش گویی های مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: دشمن این گونه پیش گویی ها را نوعی تبلیغ به حساب می آوردند که از جمله پیش بینی‌های دیگر مقام معظم رهبری را می‌توان به دیوانه بودن ترامپ و از بین رفتن رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

وی اظهار داشت: امید است روزی برسد که از این رژیم منحوس، هیچ اثری از آن در روی کره خاکی باقی نماند.

انتهای پیام/80476/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید