0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب نماز جمعه سامان: عفاف و حجاب شاخصه یک جامعه اسلامی است

1396-04-16 در 17:03 توسط

امام جمعه شهرستان سامان گفت: طوفان های فساد، از هر طرف برای فرو ریختن پایه های عفاف و حجاب و سلامت خانه و خانواده در جریان است و ما باید مقاوم و استوار باشیم که خانه ما، مدارس ما، دانشگاه های ما، کوچه و بازار ما در برابر امواج فساد ایستادگی کنند.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین محسن ملکپور ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی روز جمعه در شهرستان سامان ضمن سفارش نمازگذاران به رعایت تقوای الهی به فرازهای از کلام امیرالمومنان علی (ع) در نهج البلاغه اشاره کرد.

وی در بخشی دیگری از خطبه ها به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار تعدادی از اساتید و چهره های علمی و دانشگاهی کشور اشاره کرد و از منظر فرمایشات رهبری فرمود: «من عمدا از واژه توسعه استفاده نمی کنم بلکه پیشرفت می گویم» و می شود گفت این به نوعی هشدار و بیدار باش می باشد.

امام جمعه سامان با تاکید بر اینکه واژه ها معمولا جهت گیری های افراد را مشخص می کنند، تصریح کرد: واژه توسعه بیشتر بار غربی دارد آن هم با نگاهی لیبرال و سکولار و در قالب استاندارد های تعریف شده جهانی است و ممکن است با فرهنگ، آداب و رسوم، آرمان ها و الزامات دینی ما سازگار نباشد.

ملکپور ادامه داد: یعنی اگر توسعه با مفهوم و قالب غربی اصل باشد به طور طبیعی باید سبک زندگی اسلامی جای خود را به سبک زندگی غربی بدهد و بعد اینجاست که بعضی ها انفعال و ارتجاع را ارزش بدانند و پیرو این هرگونه سازش و کوتاه آمدن در برابر دشمن جنایت کار را نوعی مصلحت و منفعت بدانند.

خطیب نماز جمعه سامان افزود: ما این روز ها در برخی رسانه ها و روزنامه ها از زبان روشنفکر نماهای بیمار، این موضوع را می بینیم و جهانی شدن را با اعتماد به معاهده ها و سندهای مرموز یک افتخار تلقی می کنند و چوب حراج به مصالح و منافع ملی می زنند و اسمش را توسعه پایدار مطابق با استاندارهای جهانی و بین المللی می گذارند.

وی در ادامه گفت: یک روز از سند 2030 یونسکو با همه جهت گیری های مبهمی که دارد دَم می زنند، یک روز دیگر نگران شبکه دروغین حقوق بشر هستند و تلاش می کنند برای آنها دفتری در ایران اسلامی بزنند تا همه جنایات آنها مثل کودتای 28 مرداد، قانون کاپیتولاسیون، کودتای نوژه که در همین رابطه، هفته آینده سالروز کشف توطئه آمریکایی پادگان نوژه است.

ملک پور خاطرنشان کرد: آنان تلاش می کنند دفتر به اصطلاح سازمان حقوق بشر تحت سلطه قدرت ها از جمله آمریکا در ایران داشته باشند و همه جنایت ها را از جمله تحریم ها و توقیف اموال ایران، حمله به هواپیمای مسافربری با 290 مسافر بی گناه و همه اقدامات تروریستی و شهادت 17 هزار نفر مردم بی گناه از یاد برود؛ و آنان تلاش می کنند دفتری داشته باشند تا تحریک و حمایت از صدام در جنگ نا برابر از یاد برود تلاش می کنند در ایران دفتری داشته باشند تا زمینه تحمیل برجام های دیگر بر ملت ایران فراهم شود.

امام جمعه سامان با عنوان اینکه از برجام اول چیزی عاید مردم ایران نشد، تصریح کرد: برجامی که با بد عهدی آمریکا نقض شده است، منتظر هستیم دولت هم تصمیم و تدبیری در خور شأن ملت ایران داشته باشد و قاطعانه در برابر زیاده خواهی های جبهه استکبار به ویژه شیطان بزرگ آمریکا بایستد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی از افراد از سر انفعال، ترس و یا توجیح می گویند اگر آمریکایی ها برجام را هم پاره کنند، ما نباید زیر آن بزنیم البته در این صورت چیزی باقی نمی ماند که بخواهند زیر آن بزنند یا نزنند و این در حالی است رهبر معظم انقلاب اسلامی مصلحت نظام و منافع ملی را استقامت و ایمان به نصرت الهی، تکیه بر استقلال، ظرفیت های درونی و اقتصاد مقاومتی دانستند.

خطیب نماز جمعه سامان اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان نظام با تبیعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی، نوع نگاه و مواضعشان را تنظیم کنند تا به فضل الهی به عزت، اقتدار و وحدت کشور خدشه ای وارد نشود.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به 21 تیرماه، سالروز سرکوب خونین قیام مردم علیه کشف حجاب در مسجد گوهر شاد و روز عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: این قیام مشروعیت، خاندان پهلوی را زیر سوال برد و به عنوان نقطه اوج مبارزات مردم بر ضد حکومتی که با مذهب قصد جنگ داشت تبدیل شد و این حادثه به مردم ایران ثابت کرد که که مُدرنیته مورد نظر غرب و ترقی غربی هرگز با اعتقادات و دیانت آن ها سر سازگاری ندارد.

ملکپور خاطرنشان کرد: تمدن مادی غرب بر پایه مادیت و دنیا گرایی و برای رسیدن به ثروت، قدرت و لذت، نیاز به مردمی دارند که مادی باشند و از معنویت جدا باشند و تلاش می کنند مظاهر معنویت را از بین ببرند و اسباب غفلت و مادیت را ترویج دهند.

امام جمعه سامان با اشاره به اینکه یکی از راه های ترویج فساد و مبارزه با معنویت استفادۀ ابزاری از زنان و رواج بی بند و باری در بین جوانان و ترویج بی حجابی است، اظهار داشت: به همین علت در کشورهای اروپایی، قانون ضد حجاب تصویب می شود و جایزۀ صلح به زنان معلوم الحال می دهند و در کشورهایی که خودشان را مهد آزادی می نامند با حجاب مبارزه می کنند.

وی بیان داشت: اگر ما امروز با مشکل بد حجابی روبرو هستیم و در معرض آسیب های آن قرار داریم، به خاطر این است که تمدن غرب رویا روی تمدن اسلامی قرار گرفته و هر لحظه هجمه هایی را به آن وارد می کند و فهمیده است که برای از پای انداختن فرهنگ اسلامی باید کانون خانواده را متزلزل کند و اگر بتواند زن و دختر مسلمان را به بی حیایی برساند پایه های تمدن اسلامی را به لرزه درآورده است؛ لذا در همین راستا خانم ها به خصوص دختران توجه کنند که حجاب یک مساله شخصی نیست یک مساله دینی و مذهبی و اعتقادی است.

خطیب جمعه سامان از برادارن و خواهران به خصوص جوانان دینی خواستار پیشگام صیانت از ارزش های عفاف و حجاب شد و افزود: طوفان های فساد از هر طرف برای فرو ریختن پایه های عفاف و حجاب و سلامت خانه و خانواده در جریان است و ما باید مقاوم و استوار باشیم که خانه ما، مدارس ما، دانشگاه های ما، کوچه و بازار ما باید در برابر امواج فساد ایستادگی کنند، چرا که عفاف و حجاب شاخصه یک جامعه اسلامی است.

ملکپور در این راستا به مهمترین کارهایی که می بایست به صورت جدی و عملی به آن پرداخت اشاره کرد و اظهار داشت: تامین نیازهای جوانان و فراهم آوردن شرایط ازدواج آسان و به موقع و همچنین تامین نیاز نسل جوان برای اینکه از گناه مصون بماند ضروری است.

وی در ادامه بیان داشت: تبیین صحیح و منطقی عفاف و حجاب، تشویق عفاف و حجاب در همه مراکز و کلام زبانی امر به معروف و نهی از منکر مهمترین این کارهاست.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

دیدگاهتان را بنویسید