0

کل اخبار / نماز جمعه

خطیب موقت نماز جمعه سامان: انقلابی گری را با عنوان افراطی گری نفی نکنید

1396-03-19 در 17:08 توسط

امام جمعه موقت سامان گفت: ما امروز به روحیه انقلابی، شعار انقلابی، اصول و مبانی انقلاب امام بزرگوارمان نیازمندیم، لذا انقلابی گری را با عنوان افراطی گری و مانند این ها نفی نکنید.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین عباس رضی امروز در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی روز جمعه در شهرستان سامان، ضمن سفارش نمازگذاران به رعایت تقوای الهی به بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در 14 خرداد ماه سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری یکی از محورهای اصلی سخنانشان را مساله انقلابی گری و رابطه آن با عقلانیت و همچنین مساله هزینه های سازش با ابر قدرت ها در برابر هزینه های چالش مطرح کردند.

وی در ادامه از منظر سخنان مقام معظم رهبری فرمودند: بعضی عقلانیت را در این می پسندند و می گویند که چالش با قدرت ها هزینه دارد که اشتباه می کنند، البته چالش هزینه دارد و مرگ بر آمریکا گفتن هم هزینه دارد اما سازش هم هزینه دارد؛ شما ملاحظه کنید عربستان برای اینکه بتواند با رئیس جمهوری آمریکا سازش کند مجبور می شود بیش از نیمی از دفاتر موجودی مالی خودش را در خدمت اهداف و طبق میل آمریکا هزینه کند.

خطیب موقت نماز جمعه سامان ادامه داد: اگر کسی به انقلابی گری پایبند نباشد و روحیه انقلابی نداشته باشد، فقط هزینه های چالش با ابر قدرت ها را می بیند و در نظر او این هزینه ها، گزاف و بزرگ جلوه می کند و تصور می کند برای فرار از این هزینه ها، عقلانیت حکم می کند که به سوی سازش و تامین خواسته های دشمن برود و او را راضی کند.

حجت الاسلام رضی با تاکید بر اینکه انقلابی گری یعنی تامین رضایت مردم است، تصریح کرد: آیا عربستان با سازش با رئیس جمهور آمریکا از نظر مادی سود کرده است؟ آیا رفتار رئیس جمهور آمریکا که وقیحانه بعد از بازگشت به کشورش اعلام کرد که با خود پول آورده و این یعنی شغل بیشتر برای آمریکا به نفع عربستان بوده است، آیا عربستان واقعا نیاز به 500 میلیارد دلار تسلیحات دارد؟ عربستان فقط با این حمله ها، کشتارها و قطع رابطه ها، بدبخت تر، منفورتر و ناامن تر و بیچاره تر خواهد شد.

امام جمعه موقت سامان با عنوان اینکه ما امروز به روحیه انقلابی، شعار انقلابی، اصول و مبانی انقلاب امام بزرگوارمان نیازمندیم، افزود: انقلابی گری را با عنوان افراطی گری و مانند این ها نفی نکنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی حادثه تروریستی تهران که صبح امروز منتشر شد اشاره کرد و از منظر ایشان افزود: نتیجه قطعی این جنایت چیزی جز افزایش نفرت از آمریکا و عربستان سعودی نیست بلکه ملت ایران متحد و با عزم راسخ به پیش خواهند رفت.

حجت الاسلام رضی در بخش دیگری از خطبه ها، به فرا رسیدن 15 ماه مبارک رمضان، سالروز میلاد با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام اشاره کرد و پیشاپیش فرا رسیدن این روز را به نمازگذاران تبریک و تهنیت گفت.

وی در این راستا افزود: یکی از عواملی که نمی گذارد دست کسانی که توانایی کمک دارند به یاری فقرا دراز شود، روحیه مصرف گرائی و تحمل است و برای جامعه بلای بزرگی است که میل به مصرف، روز به روز در آن زیاد شود.

خطیب موقت نماز جمعه سامان به 23 خرداد ماه فرا رسیدن اولین شب قدر و فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی در سال 1359 اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین ثروت های ما، ثروت فرهنگی است و اولویت بسیار مهم کشور فرهنگ است و یکی از دغدغه های بسیار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث فرهنگ است که متاسفانه از این مهم در برخی از مسائل مهم کشور غفلت می کنیم که این نقشه برخی از فرصت طلب هاست که جامعه از مسائل اصلی غافل شود و برخی از مسائل فرعی و پیش پا افتاده را بزرگ جلوه می دهند و آن را مساله اول جامعه قرار می دهند تا از مسائل بزرگ غافل شویم.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه یکی از مسائلی که در آن غفلت کرده ایم و رو به حاشیه می رود، سند 2030 است، سندی که در پروسه زمانی 15 ساله در صدد است تا طبق امیال و اهداف شوم نظام سلطه، با تحمیل بر فرهنگ و سبک زندگی غربی و با غلبه بر فرهنگ های بومی و منطقه ای همسو شود، سندی که علی رغم اظهار نظر صریح و قاطع مقام معظم رهبری مبنی بر توقف آن متاسفانه با اما و اگرها و کشمکش های سیاسی مواجه شده و تا جایی که حتی اقدامات پیرامون آن گاهی با زاویه 180 درجه مطرح می شود.

امام جمعه موقت سامان تصریح کرد: آنچه که نباید غفلت شود، جهت گیری نظام سلطه در تحمیل این دست معاهدات و اسناد بین المللی است نه ادبیات ظاهری آن که بعضا عوام فریبانه است.

وی در این راستا از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمود: مساله استقلال خیلی مهم است و مساله 2030 از این قبیل است.

حجت الاسلام رضی به فرا رسیدن شب های بر فضیلت قـدر اشاره کرد و به ویژگی های بارز این شب ها و شب نزول قرآن پرداخت و اظهار داشت: شبهای پر فضیلت قدر تنها برای مقدرات شخصی نیست بلکه برای جامعه است.

خطیب موقت سامان در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات پیرامون قطعی و افت فشار آب شرب در شهر سامان اشاره کرد و از مسئولین استانی و شهرستانی خواست نسبت به این موضوع رسیدگی کنند.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

 

دیدگاهتان را بنویسید