0

اجتماعی و فرهنگی / طبیعت و گردشگری / کل اخبار

شهرستان سامان آماده استقبال از مسافران و مهمانان نوروزی است

1395-12-22 در 22:30 توسط

فرماندار شهرستان سامان از آمادگی این شهرستان جهت استقبال از مسافران و مهمانان نوروزی خبـر داد.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر سعید صالحی اردلی امروز در آخرین نشست ستاد تسهیلات سفر نوروزی در شهرستان سامان اظهار کرد: کمیته های مختلفی در راستای تمهیدات خدمات تسهیلات سفر، بستر مناسبی را برای مسافران و گردشگران نوروزی به این شهرستان فراهم شده است.

وی اظهار داشت: به جهت رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی از مکان تفریحی پل زمانخان اقداماتی از طریق دستگاه های اجرایی و به خصوص شهرداری سامان جهت تامین پارکینگ این مکان تا قبل از شروع سال نو تمهیداتی انجام خواهد شد.

فرماندار سامان با عنوان اینکه در راستای تمهیدات سفر نوروری واحدهای غیر مجاز اجاره ای در سطح شهرستان با همیاری بخشداران و دهیاران ساماندهی لازم انجام خواهد شد تصریح کرد: برنامه های فرهنگی و برپایی نوروزگاه ها در سطح شهر و روستاهای بخش مرکزی و زاینده رود از برنامه های این ستاد در آغاز سال جدید می باشد.

وی با تاکید بر اینکه رفع سد معبر، جمع آوری زباله ها در سطح روستاها و شهر از مهمترین برنامه های این ستاد می باشد افزود: آموزش های لازم نیروهای خدمات رسان برای مسافران و گردشگران برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سامان اظهار داشت: بررسی و پیگیری نقاط حادثه خیز شهرستان، لکه گیری جاده ها و نصب علایم راهنمایی و رانندگی را در این ایام در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

صالحی اردلی برپایی بازارچه های دائمی، موقت صنایع دستی و محصولات باغی را در ایام نوروز یادآور شـد و افزود: برپایی این نوع بازارچه ها می تواند با هدف آشنایی مسافران با صنایع دستی و سوغات این شهرستان آشنایی خوبی در بین مسافران از سوغات محلی و صنایع دستی این شهرستان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مدارس، خانه های مسافر، ادارات، مساجد و اکثر اماکن عمومی آماده استقبال از مسافران نوروزی به این شهرستان است.

فرماندار سامان استقرار پایگاه های امدادی درمانی را در ورودی شهر و روستا را در ایام نوروز مهم برشمرد و گفت: این پایگاه های امدادی در ایام نوروز به صورت کامل در سطح شهرستان مستقر خواهتد شد.

صالحی اظهار داشت: ارائه خدمات تمام توسط دستگاه های امنیتی، اداری و خدمات رسان در کلیه نقاط تفریحی تاریخی و به خصوص در پل تاریخی زمان خان از اهم برنامه های نوروزی شهرستان سامان می باشد.

وی گفت: برنامه های سنتی و آیینی در سطح شهر با همیاری انجیوها و سمن ها و نیز دستگاه های فرهنگی برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

فرماندار سامان افزود: به جهت سهولت و دسترسی آسان تر خودروها، طرح بازگشایی و ترافیکی جاده پل زمانخان امسال در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

 

دیدگاهتان را بنویسید