۰

علمی / کل اخبار

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری: ماموریت جهاد دانشگاهی توسعه فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی است

دسامبر 21, 2016 در 19:15 توسط

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری گفت: جهاد دانشگاهی ماموریت دارد تا سه رسالت مهم خود، از جمله ماموریت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی را در شهرستان‌های استان گسترش دهد.

img_7024-copy

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، وحید خلیلی اردلی ظهر امروز در آیین افتتاحیه واحد جهاد دانشگاهی شهرستان سامان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ماموریت دارد تا سه رسالت مهم خود را از جمله ماموریت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در شهرستان‌های استان گسترش دهد، افزود: اولین مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی در شهرستان‌های بروجن و فارسان بیشتر فعالیت خود را آغاز کردند که درصدد آن برآمدیم شهرستان سامان را که ظرفیت بالایی از دانشجویان دارد، این مرکز را در این شهرستان به صورت رسمی افتتاح کنیم.

وی اظهار داشت: مرکز جهاد دانشگاهی شهرستان سامان در تابستان سال‌جاری روند آزمایشی خود را سپری کرد که خوشبختانه در این مدت با استقبال بسیار خوب علاقمندان واقع شد که توانست رتبه بالایی در دوره آموزشی خود را طی کند و اکنون نیز مجوز رسمی خود را از سازمان جهاد دانشگاهی کشور کسب نمود و مورد افتتاح واقع شد.

خلیلی اردلی تصریح کرد: مهمترین کاری که هم‌اکنون می‌بایست برای این شهرستان انجام داد، بدست آوردن نیازهای مردم جهت آموزش و شناخت راه‌های توسعه‌یافتگی است برای پیشرفت بر اساس نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و نیازهایی که در جهت توسعه یافتگی می‌باشند.

وی افزود: سعی داریم با تدوین دوره‌های آموزشی، آموزش‌هایی را در راستای این شاخص‌ها که تقاضامحور و اشتغال محور می‌باشند ایجاد کنیم که این مهم هدف اصلی جهاد دانشگاهی کشور است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری ویژگی‌های کاربردی جهاد دانشگاهی را یادآور شد و تصریح کرد: در طول دوره آزمایشی مرکز جهاد دانشگاهی شهرستان سامان چند نفر از کارآموزان سامانی جذب بازار کار شدند و فارغ التحصیلان تکنسین داروخانه‌ها نیز جذب داروخانه‌ها شدند.

وی با اشاره به اینکه هنرجویان سامانی پیشتر برای یادگیری دوره‌های آموزشی به مرکز جهاد دانشگاهی استان مراجعه می‌کردند اظهار داشت: افتتاحیه این مرکز در این شهرستان سبب شد طولانی بودن این راه برای آنان برداشته شود و دوره‌های آموزشی در این مرکز به کارآموزان آموزش داده شود.

خلیلی اردلی ضمن امیدواری از فعالیت‌های پژوهشی این مرکز، اذعان داشت: سعی داریم فعالیت‌های پژوهشی این مرکز را براساس توسعه‌یافتگی شهرستان سامان از جمله باغداری و گردشگری گسترش دهیم و از توان ملی جهاد دانشگاهی کشور در جهت کمک به مسئولان شهرستان سامان در این راستا گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی این آمادگی را دارد که فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی را در شهرستان سامان گسترش دهد و این اطمینان حاصل شده است که این شهرستان با توجه به رتبه‌ی مطلوبی که در بین مراکز آموزشی کسب نموده است استقبال خوبی از هنرجویان انجام شود.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری بیان داشت: در دوره‌های آموزشی جهاد دانشگاهی بیش از 10 رشته به کارآموزان آموزش داده می‌شود ولی با توجه به نیازهای مردم، جهاد دانشگاهی دارای 7 هزار دوره مصوب است که این نیازها در این دوره تقاضا محور هستند.

وی با اشاره به اینکه امید است سال آینده مرکز جهاد دانشگاهی لردگان افتتاح شود، افزود: تعداد دانشجو، جمعیت، تقاضا و میزان استقبال مردم از مولفه‌های اصلی هستند که سازمان مرکزی جهاد دانشگاهی می‌بایست آنها را مورد تایید قرار دهد.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

 

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *