0

خبر استانی / کل اخبار

وزیر بهداشت در شهرکرد: وضعیت بهداشت و درمان استان چهارمحال و بختیاری مطلوب نیست

1395-03-13 در 16:23 توسط

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرای طرح تحول سلامت را از اقدامات مهم دولت یازدهم دانست و گفت: با توجه به اهداف انقلاب اسلامی این طرح آبروی نظام و با توجه به تعهدات و مخاطراتی که اجرای آن برای دولت به همراه دارد، می توان به عنوان افتخار سیاسی دولت از آن یاد کرد.

25994

به گزارش سامانِ بـرتـر و به نقل از ایرنا، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در آیین تجلیل از خیران سلامت استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد با تسلیت سالگرد ارتحال امام راحل (ره)، آسایش و رفاه مردم را از اهداف مهم انقلاب دانست و گفت: دولت به مقوله های معیشت، اشتغال و خدمات بهداشتی و درمان توجه خاصی دارد و با وجود تلاش های زیادی که در این زمینه صورت گرفته هنوز تا وضعیت ایده آل فاصله زیادی داریم.
وی پرداخت بخش قابل توجهی از یارانه به بخش بهداشت و درمان را گامی مهمی در این مسیر دانست و گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت یک تحول انقلابی در کشور است که با توجه مشکلات اقتصادی از جمله کاهش قیمت نفت و درآمدهای دولت، با سختی زیاد اما به صورت خوبی در کشور در حال اجراست.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: با وجود نرخ منفی رشد اقتصادی کشور و کاهش قیمت نفت، دولت در اجرای طرح تحول سلامت ریسک بزرگی را محتمل شده است.

وی با تاکید بر افزایش نقش خیران در حمایت از بخش درمان و بهداشت گفت: مشارکت مردم در تامین بخشی از هزینه بهداشت و درمان و آگاه سازی شهروندان در زمینه حفظ مسایل بهداشتی، کمک زیادی به دولت برای پیشبرد اهداف و برنامه های بهداشتی و درمانی می کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: تقویت مجموعه های خیری علاوه بر گسترش حس نوعدوستی در جامعه، بخشی از کمبودهای اعتباری دولت را جبران می کند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: سهم خیران در حوزه سلامت هم اکنون هشت درصد است که نشان می دهد، حکومت نمی تواند منتظر مشارکت خیران در این حوزه بماند و باید وارد عمل شود، اما در کنار بودجه های دولتی، خیران بازوی توانمندی هستند که به برنامه های دولت در این حوزه کمک می کنند.

وی در خصوص حمایت دولت از راه اندازی مراکز جامع سلامت گفت: دولت 50 درصد هزینه راه اندازی این مراکز را تامین می کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه به مناطق محروم و آسیب پذیر را از مهمترین برنامه های دولت دانست و یادآور شد: هنوز در برخی استان های کشور کاستی های زیادی به خصوص در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد.

قاضی زاده هاشمی در خصوص وضعیت بهداشت و درمان استان چهارمحال و بختیاری گفت: وضعیت بهداشتی و درمانی این استان مطلوب نیست و در این حوزه باید کارهای زیادی انجام شود.

وی با اشاره به سفر سه روز پیش هیات دولت به استان آذربایجان غربی افزود: در بازدید از یکی از بیمارستان های دولتی ارومیه در بخش نوزادان روی یک تخت سه نوزاد بستری شده بودند و در بخش زنان نیز روی یک تخت دو زن بستری شده بودند که مبین کمبود شدید فضا، امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی است.

در این آیین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیرکل مجمع خیران سلامت کشور، استاندار چهارمحال وبختیاری و جمعی از مسوولان این استان از تعدادی از خیران سلامت استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

دیدگاهتان را بنویسید