0

نماز جمعه

خطیب جمعه سامان: راه مقابله با جنگ نرم ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی است

1394-12-14 در 20:07 توسط

خطیب جمعه سامان گفت: یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده از پتانسیل فرهنگ دفاع مقدس و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
malekpour 2
به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین محسن ملک‌ پور شهرکی در خطبه نماز جمعه این هفته به حدیثی از پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) اشاره کرد و افزود: بهترین انسان از لحاظ قدر و منزلت آن کسی است که کارهای غیر مهم را ترک کند و در ادامه می فرمایند با ورع ترین مردم کسی است که مجادله یعنی بگو مگو های غیر لازم را ترک کند انجام ندهد اگرچه در این بحث و مجادله ای که می کند حق با اوست چرا که انسان شوق دارد حرف خودش را به کرسی بنشاند اگر توانست در مقابل این وسوسه خودش را حفظ کند این بالاترین ورع هاست.

وی تصریح کرد: برای اثبات حق و نشان دادن باطل باید به درستی عمل کرد برای این کار گاهی باید سکوت کرد گاهی باید فریاد زد گاهی باید جنگید گاه هم صلح و گاه خنده و گاه گریه .

خطیب جمعه شهر سامان بیان کرد: اگر هدف غیر از اثبات حق باشد دچار مجادله و بحث غیر مفید شده ایم و هدف شیطان هم بحث غیر مفید و بهم زدن بین مردم است لذا در این روایت با ورع ترین مردم کسی است که بگو مگو های غیر لازم را ترک کند.

حجت الاسلام ملک‌پور به روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و اظهار کرد: فقر در جامعه باید به هر صورت ممکن در جامعه علاج شود یکی از راه های آن اینکه ما مردم به نوبه خود یک وظیفه ای نسبت به فقرا داریم به آن عمل کنیم.

حجت الاسلام ملک‌پور به مناسبت روز درخت کاری و آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: بهره مندی هایی که از درخت عاید انسان می شود بی شمار است درخت یک نعمت الهی است و در زندگی بشر همواره مؤثر بوده است.

وی به حدیثی از پیامبر اکرم(صل الله علیه و آله و سلم) اشاره کرد و تصریح کرد:ایشان می‌فرمایند هرکس نهالی بکارد خداوند به مقدار میوه ای که از آن درخت به دست می آید در نامه اعمال او پاداش می نویسد که در این سخن یعنی کاشت یک درخت هم عبادت است و هم جنبه‌های اقتصادی دارد.

امام جمعه سامان خاطرنشان کرد: فرهنگ حفظ منابع طبیعی مثل آب ،خاک، گیاهان، درختان، موجودات و محیط زیست جزء دین ماست و خداوند دستور داده که منابع طبیعی خود را محافظت کنیم یکی از مهمترین سرمایه های هر کشوری منابع طبیعی آن است.

وی بیان کرد: امروزه اهمیت منابع طبیعی بیش از گذشته در مجامع علمی داخلی و خارجی آشکار شده و خدا را شاکریم که به این شهرستان منابع و امکانات خوبی داده ان شاءالله بتوانیم از این نعمت ها استفاده کنیم و با استفاده از این منابع خدادادی بتوانیم در مسیر پیشرفت شهرستان استفاده کنیم.

حجت السلام ملک پور به پیام مقام معظم رهبری در مورد انتخابات ۷ اسفند اشاره کرد و افزود: در پیام حضرت آقاست که انتخابات آزمون و امتحان بزرگی بود که ملت ایران در آن پیروز شده و نشان داد که این نظام مورد حمایت ملت ایران است و نظام را از آن خود می دانند .

وی در ادامه تصریح کرد: در پیام مقام معظم رهبری تشکر از مردم به خاطر حضور گسترده و لبیک گفتن به فراخوان نظام بود و در بخش بعدی حضرت آقا فرمودند که مردم با حضور در انتخابات و در حضور در راهپیمائی وظیفه و سهم خود را انجام داده اند.

مسئولان کشور نیز باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند که آنها موظف به خدمت دائمی و مجاهدانه به مردم هستند ساده زیست باشند حضور پیوسته در مسئولیت خود داشته باشند و مهمتر از آن  ایستادگی و استقلال در برابر دشمن داشته باشند؛ و در ادامه تذکر دادند که مسئولان هوشیاری و عزم راسخ در شرایط حساس کنونی را حفظ کنند و بعد به صورت صریح مسئله پیشرفت کشور را برای مسئولان کشور معنا کردند که مبادا مسئولان تصور کنند که پیشرفت کشور می تواند به صورت صوری و بدون استقلال و عزت باشد این تصور که با وابستگی و سرشکستگی می توان به پیشرفت دست یافت تصور غلطی است به هر حال جا دارد این پیام را در فاصله های زمانی مرور کرد که مبادا مسئولان فراموش کنند و مردم را رها کنند تا انتخابات دیگر.

ملک‌پور با بیان اینکه ۱۸ اسفندماه سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است اظهار کرد: تاسیس این کانون ها در مساجد یک امر بسیار مبارکی است که باعث می شود در امور فرهنگی سهیم باشند و جوانان با هر سلیقه ای جذب مسجد بشوند استعداد های آنها شکوفا شود و یک وحدتی در بین آنها ایجاد می‌شود.

امام جمعه شهرستان سامان با تاکید بر اینکه یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده از پتانسیل فرهنگ دفاع مقدس و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی است گفت: اردوهای راهیان نور توانسته در مقابله با جنگ نرم دشمنان موثر واقع شود و خوشبختانه 80 درصد از زائران راهیان نور جوانان هستند و در همین سال جاری در شهرستان اردوهایی برگزار شده و هفته آینده هم ان شاءالله اردوهایی به مقصد راهیان نور برگزار میشود که نزدیک ۴۵۰ نفر از دانش آموزان به این سفر مشرف شده اند و ۱۳۰ نفر هم از دیگر عزیزان که عموم مردم هستند شرکت می کنند.

خطیب جمعه سامان در بخش دیگری خطبه ها، به حضور دکتر اردشیر نوریان در جمع نمازگذاران سامانی اشاره کرد و ضمن تبریک به منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و جلب این موفقیت و اعتماد مردم را نسبت به خود، امید منشاء اثر و برکات دانست.

وی ا از منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی نگاه ولایت مدارانه به معنای واقعی و همان چیزی که انقلاب و نظام اسلامی از آن انتظار است را خواستار شد و در این راستا منشاء برکات برای حوزه انتخابیه ی خود باشند به خصوص برای شهرستان سامان که شهرستانی با قابلیت های مختلف فذهنگی، هنری و گردشگری است.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

 

دیدگاهتان را بنویسید