0

اقتصادی - عمرانی / کل اخبار

اتاق اصناف شهرستان سامان افتتاح شد + تصاویر

خرداد 4, 1394 در 03:17 توسط

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اتاق اصناف شهرستان سامان افتتاح شد.

ASNAF

به گزارش سامانِ بـرتـر، خدابخش مرادی معاون سیاسی امنیتی استاندار چهار محال و بختیاری در آییین افتتاح اتاق اصناف شهرستان سامان گفت: در حال حاضر برنامه دولت بر این است که کارها بیشتر به مردم واگذار شود و مردم در همه امور مشارکت داشته باشند.

وی در این زمینه یادآور شد: تشکل ها و نهاد های مردمی باید قوی باشند تا بتوان در مسیر توسعه گام های بزرگی برداشته شود.

مرادی با بیان اینکه مصادق همدلی و هم زبانی در سال جاری واگذاری امور به دست مردم است بیان داشت: در شهرستان سامان چنین فرصت های وجود دارد که مردم در پای کار باشند و از ظرفیت ها و پتانسل موجود  این شهر که ویترین استان چهار محال و بختیاری در بحث گردشگری است اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه باید در راستای افق های توسعه باید بیشتر اندیشید تصریح کرد: در بستر های توسعه جذب و حمایت خواهیم داشت و مردم باید در تمامی حوزه ها حضور فعال و پر شور داشته باشند.

مرادی افزود:  توسعه اقتصادی در راستای اندیشه های ناب و به ثمر نشستن همین اندیشه ها و تلاش برای دستابی به توسعه است.

در ادامه مراسم این افتتاحیه، نعیم امامی مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان چهار محال و بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر هدف دولت و ادارات این است که کار به مردم واگذار شود ، اظهار داشت: حمایت و تامین تسهیلات برای مردم توسط اتاق ها باید برنامه ریزی و مدیریت شود.

امامی افزود: تمامی واحد های صنفی باید شناسنامه دار باشند و در این زمینه شهرستان سامان دارای بیش از هزار واحد صنفی داری پروانه کسب است و یک سوم صنوف شهرستان سامان دارای عدم پروانه کسب می باشند.

وی با اشاره بر اینکه در شهرستان سامان 12 واحد اتحادیه وجود دارد ، عنوان کرد: از این تعداد اتحادیه ها، شش اتحادیه تولیدی در شهرستان فعال است که این یک  امر موضوع خوبی برای شهرستان است که واحد های تولید خوبی در سطح شهرستان فعال هستند و باید این امور در سطح شهرستان موجب رونق اقتصادی برای مردم و استان باشد.

در ادامه این مراسم، ایرج شیخ رئیس اتاق اصناف شهرستان سامان با بیان اینکه ساختمان اتاق اصناف سامان در مساحتی به متراژ 400 متر مربع احداث شده است افزود: این ساختمان در سه طبقه ساخته شده است که طبقه اول واحد اداری اتاق اصناف، طبقه دوم سالن جلسات و طبقه سوم به صورت سوئیت و مهمانسرا در نظر گرفته شده است.

شیخ با بیان اینکه تعداد سوئیت های این ساختمان دارای چهار سوئیت است که برای گردشگران و مسافرین در نظر گرفته شده است، بیان داشت: اعتبار هزینه شده برای اتاق اصناف شهرستان سامان بالغ بر 210 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه هزار نفر از کسبه پروانه کسب فعال دارند، عنوان کرد: در سطح شهرستان 300 نفر از کسبه پروانه کسب ندارد که برای دریافت کسب اطلاعات باید به اتاق اصناف شهرستان سامان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: جهانبین نیوز

دانلـود کامل تصاویر (حجم دانلود 19.242 کیلو بایت)


دیدگاهتان را بنویسید