0

نماز جمعه

بیانات خطیب نماز جمعه شهرستان سامان (30 آبان ماه 1393) + دانلود فایل صوتی

1393-08-30 در 15:26 توسط

نماز عبادی سیاسی روز جمعه، امروز در مصلی نماز جمعه مسجد جامع سامان برگزار شد.

بیانات خطیب نماز جمعه شهرستان سامان (2 آبان ماه 1393)

به گزارش سامان بـرتـر، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میردامادی در ابتدای خطبه، نماز جمعه نمازگذاران را به تقوای الهی، ترک محرمات و وظایف دینی و شرعی دعوت کرد.

وی در خطبه این هفته نماز جمعه، با اشاره به فرا رسیدن سوم ماه صفر میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع)، سخنانی از این امام همام در رابطه با صفت و ویژگی های یک مومن را بیان کرد.

میردامادی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه، آغاز هفته بسیج این شجره طیبه را گرامی داشت و به توصیف و ویژگی های بارز یک بسیجی از منظر امام خمینی (ره) اشاره کرد.

خطیب نماز جمعه سامان بسیج را نماد شجره طیبه دانست و تصریح کرد: وجود اقتصاد مقاومتی و جهاد فرهنگی در بین بسیجیان در گرو حلقه های صالحین است که یک بسیجی توان قدرت این کار را دارد؛ زیرا حلقه صالحین نقش موثری در تربیت جوانان کشور دارد و به این مهم باید توجه ای بیشتری شود.

وی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه، به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم مشترک دانش آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و قدرت و نقش بالای ارتش را در حفظ ارتقاء و امنیت جامعه اسلامی یکی از نعمت های والای پروردگار برای مملکت دانست.

میردامادی در ادامه به فرا رسیدن اول ماه صفر، سالروز ورود اسیران واقعه دشت کربلا به شام در سال 61 هجری قمری اشاره کرد و نقش و ایثارگری های حضرت زینب کبری (س) بر تارک هستی و پاسداشت قیام عاشورا را یکی از حماسه های پر افتخار کربلا عنوان کرد.

امام جمعه شهرستان سامان در بخش دیگر از سخنان خود به روزهای آخر مذاکرات 1+5 در وین اشاره کرد و تصریح کرد: دشمنان با زیاده خواهی خود دائماً در صدد بهانه هایی هستند که خود باعث بی نتیجه ماندن این مذاکرات می شوند.

میردامادی در پایان سخنان خود، به یکی از مشکلات عمده در رابطه با زمین های مستثنیات مردم در طرح های کشاورزی شهرستان سامان اشاره کرد و افزود: برخی از زمین هایی که سازمان منابع طبیعی در اختیار کشاورزان قرار داده است منجر شده افرادی سودجو و با سوء استفاده از بی اطلاعی مردم، به زمین های کشاورزی و مستثنیات مردم دست درازی کنند که این مهم می طلبد مسئولین استانی و شهرستانی نظارت بیشتری نسبت به این عمل ناشایست داشته باشند و مردم نیز باید در این راستا حساس و پیگیر باشند.

انتهای پیام/

دانلــود فایل صوتی از بیانات خطیب نماز جمعه شهرستان سامان (30 آبان ماه 1393)

دیدگاهتان را بنویسید