0

نماز جمعه

بیانات خطیب نماز جمعه شهرستان سامان (27 تیـرماه 1393) + دانلود فیلم و تصاویر

1393-04-27 در 17:16 توسط

نماز عبادی سیاسی روز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام سید احمد میردامادی در مصلی مسجد جامع شهرستان سامان برگزار شد.

IMG_5359 (Copy)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سامان بــرتـــر»، حجت الاسلام سید احمد میردامادی امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های اول نماز جمعه، نمازگزاران را به تقوای الهی، ترک محرمات، انجام وظایف شرعی، اجتماعی و فردی سفارش کرد و  بیاناتی در رابطه با ماه مبارک رمضان به نمازگذاران ارائه  کرد.

امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های این هفته نماز جمعه یاد و خاطره شهداء، اموات، درگذشتگان به خصوص یاد شهدای شهرستان سامان از جمله شهید حسین کارگر سامانی، شهید ایرج ثانی، شهید پرویز صحرانشین، شهید محمد صحرانشین و شهید علیپور از روستای هوره را گرامی داشت و از خداومند منان برای این عزیزان علو درجات مسئلت نمود.

خطیب نماز جمعه سامان در بیاناتی به  فرا رسیدن شهادت  امام متقیان حضرت علی ابن ابی طالب (ع) اشاره کرد و خصوصیات بارزی از این امام همام به نقل از پیامبر اکرم (ص) بیان فرمود.

ایشان به بیان مئسله ازدواج و حفظ آن در دین شریعت اشاره کرد و گفت پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:  هر کس ازدواج را برای هر مرد و زن مجرد آسان کند نصف دینش به برکت همین ازدواج کامل خواهد شد. لذا ما باید ازدواج را برای جوانان آسانتر کنیم.

ایشان همچنین به مصادیق بارز تقوا بین مومنین در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: اگر مومنی بین مومن  دیگر یک عمل خیرخواهانه در زمینه ازدواج ایجاد کند خداوند متعال به برکت این کار خیر هر کلمه ای که از زبانش بیرون می آید ثواب یکسال عبادت و عمل خیر را به او می دهد.

امام جمعه شهرستان سامان به حمله رژیم غاصبگر اسرائیل به غزه اشاره کرد و از مردم سامان درخواست کرد در راهپیمایی شکوهمند خود نفرت وانزجار خود را به دشمنان اسلام و حمایت از مردان فلسطین و غزه و همچنین حمایت از بیت المقدس که هفته آینده برگزار خواهد شد شرکت  نمایند.

خطیب نماز جمعه شهرستان سامان در ادامه بیانات خود به هفته بهزیستی ، هفته اکرام ایتام اشاره کرد و گفت: اگر کسی می تواند که یتیمی را به سرپرستی خود قبول کند در این راه اجر معنوی و اخروی زیادی را نصیب خود خواهد کرد.

میردامادی به برنامه های اعتکاف در سامان اشاه کرد و با بیان آنکه پیامبر کرم (ص) دهه آخر ماه مبارک رمضان را به اعتکاف می پرداختند از دانش آموزان و از جوانان پسر خواست در این مراسم معنوی که اول، دوم و سوم مردادماه برگزار می شود شرکت نمایند.

امام جمعه سامان در پایان خطبه های این هفته نماز جمعه از همه نمازگذاران درخواست کرد با انتقاد سازنده خود به ستاد نماز جمعه،  کمیت و کیفیت برگزاری نماز جمعه را به صورت مکتوب به دفتر نماز جمعه تحویل دهند تا با بیان مشکلات و نقصانی که در این زمینه وجود دارد به لطف مردم برطرف و اگر مشکلاتی از شهرستان وجود دارد که تا به حال به آن پرداخته نشده است ارائه دهند.

دانلــود کامل تصاویر (حجم دانلود 17.94 مگابایت)

دانلــود فیلم (حجم دانلود 7.70 مگابایت)

دیدگاهتان را بنویسید