۰

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

قرعه‌کشی واگذاری ۲۱ قطعه زمین طرح جوانی جمعیت در شهر سامان انجام شد

جولای 17, 2023 در 08:32 توسط

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: مراسم قرعه‌کشی واگذاری ۱۱۰ قطعه زمین رایگان در ۹ شهر استان به تعدادی از متقاضیان واجد شرایط طرح جوانی جمعیت روز یکشنبه انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری سامانِ‌برتر، حسینعلی مقصودی در این مراسم قرعه‌کشی افزود: در طرح جوانی جمعیت تاکنون ۲ هزار و ۹۰۰ نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد تاکنون ۴۲۰ نفر پایش و واجد شرایط اعلام شده‌اند.

وی افزود: بر این اساس روز یکشنبه در گام نخست ۱۱۰ قطعه زمین رایگان به طور قرعه‌کشی به متقاضیان واجد شرایط اهدا می‌شود و این افراد می‌توانند از روز دوشنبه فرایند ساخت و ساز را آغاز کنند و از تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: طبق قرعه‌کشی ۵۶ قطعه در شهر بروجن، ۲۱ قطعه در شهر سامان، هشت قطعه در شهر هفشجان، هفت قطعه در شهر فرخشهر، پنج قطعه در شهر گهرو، سه قطعه در شهر شلمزار، چهار قطعه در شهر یانچشمه و در شهرهای نقنه و یانچشمه هر کدام سه قطعه قرعه‌کشی و به متقاضیان واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این زمین‌ها به‌ صورت رایگان به متقاضیان واگذار می‌شود، یادآور شد: با این وجود طبق قانون، هزینه آماده‌سازی زمین‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود و این هزینه‌ها برای بهبود رفاه خانواده‌ها به مدت هشت سال تقسیط می‌شود و پس از تسویه کامل، سند رسمی زمین به نام فرد متقاضی زده می‌شود.

مقصودی ادامه داد: متراژ این زمین‌ها بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ متر است و ارزش این قطعه زمین‌ها نباید بیشتر از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان شود چرا که در غیر این صورت این زمین‌ها باید بین ۲ متقاضی تقسیم شود.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *