۰

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

نزدیک به ۸۰  درصد ویلاهای سامان متعلق به افراد غیربومی است

ژانویه 10, 2022 در 21:51 توسط

فرماندار شهرستان سامان در خصوص آمار مالکان غیربومی در این شهرستان گفت: در سالیان گذشته تعداد کثیری از افراد غیربومی اقدام به خرید اراضی در قالب طرح‌های سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در حال حاضر نزدیک به ۸۰  درصد ویلاهای سامان متعلق به افراد غیربومی و عموما از استان و شهرستان‌های مجاور است.

به گزارش پایگاه خبری سامانِ‌برتر و به نقل از ایسنا، کمال اکبریان افزود: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد مالکان طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی و … در شهرستان سامان غیربومی هستند که این مسئله مزیت‌ها و معایبی را نیز به‌دنبال دارد، از مزیت‌های آن می‌توان به ورود سرمایه و رونق اقتصادی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه مالکان غیربومی در شهرستان سامان جزء آمار جمعیتی این شهرستان محسوب نمی‌شوند، گفت: این مسئله مشکلاتی را در برخی مواقع سال برای تامین مایحتاج و آب شرب مورد نیاز ایجاد می‌کند، عموما سهمیه اقلام خوراکی مانند آرد بر اساس جمعیت توزیع می‌شود و با افزایش یکباره جمعیت در ایام تعطیلات برای تامین آب و مایحتاج مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

اکبریان با تاکید بر اینکه نمی‌توان مانع خرید و فروش زمین در شهرستان سامان به افراد غیربومی شد، توضیح داد: یکی از دلایل افزایش قیمت املاک در این شهرستان ورود مالکان غیربومی است، البته بسیاری از مالکان ساکن این شهرستان موافق افزایش قیمت‌ها هستند، زیرا می‌توانند املاک خود را با قیمت بالا به‌فروش برسانند.

اکبریان در پایان یادآور شد: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت املاک در شهرستان سامان کمبود زمین و گردشگرپذیر بودن این شهرستان است.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *