۰

کل اخبار

ساخت مجتمع دامپروری در شهرستان سامان

نوامبر 17, 2021 در 05:53 توسط

زمینه ساخت مجتمع دامپروری در حاشیه شهر سامان و انتقال دام‌های سطح شهر به این مجتمع فراهم شد.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌برتر، مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در نشست هماهنگی رفع مشکلات مجتمع دامپروری شهر سامان گفت: با توجه به ظرفیت بالای این شهرستان در بخش گردشگری، وجود دام در این شهر زیبنده و مناسب نیست.

عطاءالله ابراهیمی افزود: به‌همین جهت برای ساخت مجتمع دامپروری در حاشیه شهر سامان زمینی به وسعت ۶۰ هکتار از سال ۱۳۷۷ در دستور کار قرار گرفته است، اما هنوز عملیاتی نشده بود.

وی گفت: زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی مجتمع دامپروری شهر سامان شامل گاز و برق و تامین آب مورد نیاز تامین شده است که با تکمیل مجتمع دامپروری سامان، ۱۷۰ واحد دامی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری هم گفت: حمایت از اشتغال در سالی که از سوی رهبر معطم انقلاب اسلامی به‌نام ” تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها” نام‌گذاری شده ضروری است.

الله‌کرم نصیری افزود: راه‌اندازی مجتمع دامپروری شهر سامان و انتقال دام‌ها به آن در ارتقای وضعیت پاکیزگی شهر و ارتقای سلامت شهروندان و گردشگران تاثیرگذار است.

وی یادآور شد: تثبیت اشتغال کنونی و ایجاد اشتغال جدید باید در راه‌اندازی مجتمع دامپروری سامان مورد توجه مسئولان مرتبط باشد.

روند اجرایی ساخت و راه‌اندازی شهرک تخصصی بادام در سامان انجام شده است و به‌زودی برای انجام سرمایه‌گذاری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

نصیری گفت: البته سرمایه‌گذارانی که موفق به دریافت زمین برای راه‌اندازی واحد‌های تولیدی در شهرک تخصصی بادام سامان می‌شوند، باید سریع‌تر نسبت به انجام ساخت و ساز و آغاز فعالیت واحد تولیدی خود اقدام کنند.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *