۰

کل اخبار

۸۳.۵ درصد جمعیت هدف شهرستان سامان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

نوامبر 9, 2021 در 08:00 توسط

فرماندار شهرستان سامان با اشاره به لزوم اجرای واکسیناسیون مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون ۸۳.۵ درصد جمعیت هدف بالای ۱۲ سال این شهرستان دُز نخست واکسن علیه ویروس کرونا را دریافت و تزریق کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌برتر، کمال اکبریان در ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرستان سامان تاکید کرد: همچنین تاکنون ۶۴ درصد جمعیت هدف شهرستان سامان موفق به دریافت و تزریق دُز دوم واکسن علیه ویروس کرونا شده‌اند.

وی افزود: در مرحله نخست تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در شهرستان سامان ۲۶ هزار و ۸۴۹ نفر و در مرحله دوم تاکنون ۲۰ هزار و ۶۰۶ نفر واکسن را دریافت و تزریق کردند.

اکبریان تصریح کرد: تاکنون ۹۱ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال شهرستان سامان برابر سه هزار و ۸۴ نفر دُز نخست واکسن علیه ویروس کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین ۴۸.۲ درصد این دانش‌آموزان برابر یک‌هزار و ۶۴۹ نفر دُز دوم دُز نخست واکسن خود را تزریق کردند.

فرماندار شهرستان سامان اظهار داشت: افرادی که تاکنون علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند مربوط به رده‌های سنی اعلام شده هستند و واکسیناسیون گروه‌های سنی مختلف در شهرستان سامان علیه ویروس کرونا در ۱۹ خانه بهداشت، پنج مرکز روستایی و یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون این شهرستان انجام می‌شود.

وی گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در شهرستان سامان در خانه‌های بهداشت و مراکز روستایی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ و در مرکز تجمیعی از ساعت هشت تا ۱۶ انجام می‌شود.

اکبریان تاکید کرد: واکسیناسیون بقیه رده‌ها و گروه‌های سنی شهرستان سامان براساس برنامه زمان‌بندی و اولویت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

وی افزود: واجدین شرایط دریافت واکسن علیه ویروس کرونا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تزرق واکسن خود اقدام کنند.

فرماندار شهرستان سامان تصریح کرد: میزان استفاده از ماسک در این شهرستان به ۵۰ درصد کاهش یافته و برگزاری انوارع مراسم، تجمع‌ها و دورهمی‌ها افزایش پیدا کرده که باعث بروز نگرانی‌هایی در خصوص افزایش شیوع ویروس کرونا شده است.

وی یادآور شد: افزایش تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ باعث تغییر رنگ‌بندی وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان سامان از زرد به نارنجی شد.

اکبریان اظهار داشت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان محدودیت‌هایی مانند جریمه خودروهای دارای پلاک غیربومی، کاهش ظرفیت تالارها و تشدید نظارت بر اصناف در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *