۰

کل اخبار

بازگشایی کامل مدارس شهرستان سامان مشروط به واکسیناسیون دانش‌آموزان است

اکتبر 12, 2021 در 08:40 توسط

فرماندار شهرستان سامان با اشاره به لزوم واکسیناسیون گروه‌های هدف علیه ویروس کرونا گفت: بازگشایی کامل مدارس این شهرستان مشروط به واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله است.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌برتر، کمال اکبریان روز شنبه در ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان سامان تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها در سطح ملی و استانی برای بازگشایی کامل مدارس از ۱۵ آبان‌ماه امسال، واکسیناسیون تمامی دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله ضروری است.

وی با اشاره به واکسیناسیون ۵۲ درصد از دانش‌آموزان شهرستان سامان علیه ویروس کرونا افزود: دانش‌آموزان برای تزریق دُز اول واکسن تا روز سه‌شنبه هفته جاری فرصت دارند.

اکبریان توصیه کرد: سایر دانش‌آموزان شهرستان سامان در فرصت باقی‌مانده برای تزریق واکسن اقدام کنند در غیر این‌صورت مجبورند هفته‌ای ۲ مرتبه تست کرونا با هزینه شخصی انجام دهند که به‌علت گران بودن هزینه آن، دچار مشکل می‌شوند.

وی یادآور شد: والدینی هم که تاکنون موفق به تزریق واکسن علیه ویروس کرونا نشده‌اند می‌توانند به همراه دانش‌آموزان خود با حضور در مراکز مشخص، نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

فرماندار شهرستان سامان تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در تمامی گروه‌های هدف را ضروری دانست و اظهار داشت: واکسن کرونا هم‌اکنون در تمامی مراکز واکسیناسیون شهرها و خانه‌های بهداشت روستاهای این شهرستان تزریق می‌شود.

وی گفت: دانش‌آموزان نیز با تزریق واکسن خود علیه ویروس کرونا می‌توانند سال تحصیلی خوبی را سپری کنند.

اکبریان تاکید کرد: هم‌اکنون ۷۵ درصد جمعیت هدف شهرستان سامان دُز اول و ۴۰ درصد دُز دوم واکسن علیه ویروس کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا ۲ هفته آینده میزان واکسیناسیون دُز دوم در شهرستان سامان تا ۷۰ درصد افزایش یابد.

اکبریان تصریح کرد: مجموعه بهداشت و درمان شهرستان سامان در راستای واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا عملکرد مطلوبی دارد و این شهرستان با کمبود واکسن مواجه نیست.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *