۰

کل اخبار

عملیات اجرایی کتابخانه خیری روستای چلوان در شهرستان سامان آغاز شد

اکتبر 6, 2021 در 10:49 توسط

سرپرست امور کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی کتابخانه خیری شهدای روستای چلوان در بخش مرکزی شهرستان سامان گفت: خانواده شهید صدیقی هزینه کامل ساخت این مرکز فرهنگی را تقبل کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌برتر، احمد فرهادی روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات عمرانی کتابخانه خیری روستای چلوان شهرستان سامان که با حضور جمعی از مسوولان شهرستانی و اعضای خانواده شهدای روستاهای چلوان و چم‌زین برگزار شد، افزود: این کتابخانه در زمین اهدایی به مساحت ۱۷۱ مترمربع و در ۲ طبقه ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه خانواده شهید صدیقی در اقدامی خیرخواهانه، هزینه‌های کامل اجرای این کتابخانه را پرداخت می‌کنند، تصریح کرد: این خانواده خیراندیش پیش از این نیز برای ایجاد کتابخانه شهید جعفرزاده شهر سامان به صورت مشارکتی اقدام کردند.

فرهادی پیش‌بینی کرد، عملیات ساخت کتابخانه خیری روستای چلوان تا یک سال آینده به پایان برسد که پس از بهره‌برداری از این مرکز فرهنگی، اقدام برای تجهیز و تامین نیروی انسانی از طرف امور کتابخانه‌های عمومی استان انجام خواهد شد.

وی در ادامه به افتتاح پیشخوان کتابخانه‌های عمومی دهستان چم‌چنگ از توابع شهرستان سامان همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی در آبان‌ماه امسال اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی کتابخانه عمومی شهر هوره نیز در دستور کار قرار دارد و مردم این شهر تا سال آینده از خدمات کتابخانه‌ای بهره‌مند می‌شوند.

سرپرست امور کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: یک قطعه زمین خیری برای احداث یک کتابخانه عمومی جدید در سامان در نظر گرفته شده است که پیگیری روند اجرایی آن نیاز به کارشناسی و انجام مراحل قانونی دارد.

انتهای پیام /۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *