۰

کل اخبار

تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هوره به بهره‌برداری رسید

جولای 24, 2021 در 08:30 توسط

تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هوره مرکز بخش زاینده‌رود شهرستان سامان روز شنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی، با دستور رییس‌جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌برتر، معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور در هشتاد و چهارمین و آخرین آیین پویش «هر هفته الف-ب- ایران» در دولت دوازدهم که به طور همزمان از طرح وزارت نیرو به ارزش ۲ هزار و ۳۸۲ میلیارد تومان بهره‌برداری شد، به تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هوره اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های اصلی این تصفیه‌خانه جلوگیری از ورود فاضلاب خام به محیط‌زیست است که در حاشیه رودخانه زاینده‌رود قرار دارد.

شاهین پاکرو افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب هوره به طول ۱۳ کیلومتر جمع‌آوری، قادر است روزانه ۵۰۰ مترمکعب فاضلاب خام را تصفیه کند.

وی تصریح کرد: این تصفیه‌خانه می‌تواند فاضلاب تصفیه شده و پساب را با استانداردهای زیست‌محیطی برای مصارف پایین‌دست در بخش کشاورزی تامین کند.

به گزارش سامانِ‌برتر، عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر هوره در سال ۱۳۸۷ در زمینی به وسعت پنج هزار مترمربع آغاز شد.

این طرح ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز ظرفیت دارد و در آن ۱۳ کیلومتر شبکه جمع‌‎آوری فاضلاب اجرا شده است.

گفتنی است شهرهای سامان، هوره و همچنین روستای چم‌زین از توابع بخش مرکزی شهرستان سامان به تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب متصل شده‌اند.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *