۰

کل اخبار

۱۰۰میلیارد ریال برای شهرک تخصصی بادام شهرستان سامان هزینه شد

جولای 19, 2021 در 10:42 توسط

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی شهرک تخصصی بادام د ر خردادماه سال‌جاری گفت: تاکنون برای احداث شهرک تخصصی بادام سامان ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، حمیدرضا فلاح روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت احداث شهرک تخصصی بادام سامان تاکید کرد: تا پایان سال‌جاری ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر برای اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از این طرح هزینه می‌شود.

وی افزود: شناسایی اهلیت سرمایه‌گذاران و مکانیسم واگذاری واحدها در شهرک تخصصی بادام سامان در دستور کار مسوولان قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به با اشاره به ضایعات ۱۰۰ هزار تنی سالانه باغات استان گفت: از این میزان ۳۰ تا ۵۰ هزار تن مربوط به ضایعات بادام در شهرستان سامان شامل سرشاخه‌ها و پوسته‌های سبز و چوبی بادام است.

حسین برزگر ارزش اقتصادی سالانه بادام چهارمحال و بختیاری را ۲۵ هزار میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: شهرک تخصصی بادام سامان، ضایعات چوبی بادام را می‌توان ساماندهی و از آن درآمدزایی کرد.

وی یادآور شد: به‌منظور کاهش ضایعات و افزایش درآمد کشاورزان باید واحدهای سورتینگ، بسته‌بندی، فرآوری، صنایع جانبی با ارزش افزوده و مدیریت استفاده مفید از ضایعات بادام در شهرک تخصصی بادام سامان مورد توجه قرار گیرد.

برزگر اظهار داشت: در همین راستا باید افراد دارای اهلیت به‌منظور سرمایه‌گذاری در شهرک تخصصی بادام سامان جذب شوند.

فرماندار شهرستان سامان نیز گفت: مسوولان مرتبط با احداث شهرک تخصصی سامان نسبت به تسریع در روند بهره‌برداری از این طرح و واگذاری واحدها به افراد دارای اهلیت اقدام کنند.

کمال اکبریان تاکید کرد: سرمایه‌گذارانی که موفق به دریافت زمین برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی در شهرک تخصصی بادام سامان می‌شوند، باید سریع‌تر نسبت به انجام ساخت و ساز و آغاز فعالیت واحد تولیدی خود اقدام لازم را انجام دهند.

وی افزود: تکمیل و بهره‌برداری از شهرک تخصصی بادام سامان وضعیت اشتغال‌زایی جدید، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در این شهرستان را متحول می‌کند.

بر اساس این گزارش، ۸۰ واحد صنعتی در شهرک تخصصی بادام سامان به‌عنوان تنها ناحیه تخصصی صنعتی بادام ایران مستقر می‌شود

این شهرک صنعتی با هدف بسترسازی برای استقرار واحدهای بسته‌بندی و فرآوری محصولات باغی در زمینی به وسعت ۳۰ هکتار راه‌اندازی می‌شود و برای اجرای این طرح ۵۷ میلیارد ریال از اعتبارات شرکت شهرک‌های صنعتی استان اختصاص داده شده است.
برای اجرای این طرح ۶ کیلومتر عملیات خاکی، زیرسازی، جدول‌گذاری، معابر داخلی و جاده دسترسی احداث می‌شود و برای تکمیل و بهره‌برداری از آن ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *