۰

کل اخبار

۱۰۰ درصد اعتبارات اشتغال‌زایی شهرستان سامان جذب شد

جولای 14, 2021 در 09:09 توسط

فرماندار شهرستان سامان با اشاره به لزوم تلاش برای کاهش نرخ بیکاری گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی این شهرستان جذب شده است.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌برتر، کمال اکبریان روز سه‌شنبه در کارگاه اشتغال شهرستان سامان تاکید کرد: ۲۹۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اشتغال روستایی در این شهرستان پرداخت شده است.

وی مبلغ تسهیلات اشتغال‌زایی چهارمحال و بختیاری را چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بوده که از این مبلغ ۲۹۰ میلیارد ریال برابر ۶.۰۴ درصد سهم شهرستان سامان است.

اکبریان تصریح کرد: از مجموع تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی پرداخت شده در شهرستان سامان ۱۱۷ میلیارد ریال به حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ۵۸ میلیارد ریال به بخش جهادکشاورزی، ۴۲ میلیارد ریال به مجموعه صنعت، معدن و تجارت و ۵۷ میلیارد ریال به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اختصاص یافت.

وی یادآور شد: هم‌اکنون سقف شهرستانی جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برداشته شده و امکان افزایش جذب حداقل ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دیگر در این حوزه فراهم است.

فرماندار شهرستان سامان اظهار داشت: راه‌اندازی ناحیه صنعتی روستایی در روستاهای شوراب کبیر، محمدآباد و توسعه ناحیه صنعتی شوراب صغیر این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی تخصصی بادام شهرستان سامان گفت: راه‌اندازی این شهرک صنعتی در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی منطقه مؤثر خواهد بود.

اکبریان تاکید کرد: هم اکنون با راه‌اندازی شهرک صنعتی تخصصی بادام شهرستان سامان وضعیت صنعت، کشاورزی و گردشگری در این شهرستان متحول می‌شود. 

انتهای پیام/۸۰۴۷۶/

دیدگاهتان را بنویسید

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *