0

نماز جمعه

بیانات خطیب نماز جمعه شهرستان سامان (20 تیرماه 1393) + دانلود تصاویر

1393-04-20 در 16:37 توسط

نماز عبادی سیاسی روز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام سید احمد میردامادی در مصلی مسجد جامع شهرستان سامان برگزار شد.

Namaz Jome 13930420- 21

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سامان بــرتـــر»، حجت الاسلام سید احمد میردامادی امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های اول نماز جمعه، نمازگزاران را به تقوای الهی، ترک محرمات، انجام وظایف شرعی، اجتماعی و فردی سفارش کرد و  بیاناتی در رابطه با ماه مبارک رمضان به نمازگذاران ارائه  کرد.

امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های این هفته نماز جمعه یاد و خاطره شهداء، اموات، درگذشتگان و ذول الحقوق به خصوص مرحوم آیت الله محمدی گیلانی را گرامی داشت و از خداوند منّان برای این عزیزان علو درجات را مسئلت نمود.

خطیب نماز جمعه سامان در بیاناتی به نفس اماره اشاره کرد  و گفت: نفس اماره انسان را به زشتی ها و پلیدی ها فرمان می دهد مگر اینکه در نظر و لطف خداوند تبارک و تعالی باشد.

ایشان به  فرا رسیدن میلاد پربرکت کریم آل طاها، حضرت امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و از مردم خداجو و متدین شهرستان دعوت کرد در مراسم جشن میلاد حضرت که در محل مسجد جامع سامان برگزار می شود شرکت کنند.

خطیب نماز جمعه سامان همچنین در سخنان خود به  روز شهرداری و شوراها اشاره کرد و تصریح کرد: تمام امور در شهرها با شوراهای شهر می باشد و شهرداران و دهیاران در این زمینه دقت کنند  و در دل مردم نفوذ کنند و از مشکلات شهروندی مطلع و رفع  مشکلات کنند.  شوراها می بایست در امور کارهای دهیاران و شوراهای شهر نظارت عاریه داشته باشند  و از انجام طرح ها و بودجه های آنها مطلع باشند.

میردامادی به وظایف خطیر شواها اشاره کرد و گفت: وظایف شوراها بسیار سنگین است به نحوی که حتی اگر شهرداری را عزل کنند مسئول هستند و باید پاسخگو باشند. لذا اگر در شهر و یا روستاها مشکلاتی وجود دارد نسبت به کارها و مشکلات رسیدگی کنند و بر مخارج و مصارف نظارت بیشتری داشته باشند و مردم نیز در این راستا همفکر و همکار شوراها و دهیاران باشند.

امام جمعه سامان درادامه سخنان خود به حملات سنگین اسرائیل به مردم مظلوم و بی گناه غزه اشاره کرد و با بیان اینکه تحریم های سنگین بر مردم فلسطین روز به روز شدت می گیرد اذعان داشت: همه ما باید از مردم بی گناه و مظلوم فلسطین حمایت همه جانبه خود را اعلام کنیم. همان طور که بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران فرمودند: اسرائیل باید از صحنه روزگار محو و نابود شود.

خطیب نماز جمعه سامان به دوازدهم ماه مبارک رمضان، روز تشکیل حکومت پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد  و گفت: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) اولین عهد و پیمانی که با مسلمانان بست عهد اخوت و برادری بود. لذا طبق آیه شریفه قرآن کریم است که خداوند متعال فرمود: همه مسلمین و مومنین برادر یکدیگرند و همه از اعضای یک پیکرند.

ایشان در ادامه سخنان خود به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با کارگذاران نظام اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با هوشیاری بسیاری که دارند با همه اقشار مختلف مردم سخن دارد از جمله سخن ارزشمند ایشان در دیدار با کارگذاران نظام این بود که من از دولت حمایت می کنم و به آن اطمینان دارم.  مبادا از این کلمه سوء استفاده شود و خوبان و کارشناسان کارآمد کنار گذاشته شوند. سیاست اعتدال، سیاست بسیار خوبی ست و همه ما باید بدانیم که اسلام با اسراف و تفریط مخالف است  و اسلام بر پایه یک دین اعتدال است.

ایشان در پایان سخنان خود به سالروز عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت در سال 1357 رضاخان در مسجد گوهرشاد عده ای از زنان محجبه را به خاک و خون کشید. ایشان با تذکر به نمازگذاران در این زمینه گفت: برادران و خواهران گرامی: اگر عفت و حجاب از زنان ما گرفته شود مشکلات اجتماعی و خانوادگی بسیاری ایجاد خواهد شد  که باعث ایجاد آسیب هایی منجر خواهد شد.

در پایان خطبه های نماز جمعه سامان، مهندس بیگلری مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان چهارمحال و بختیاری در بین الصلاتین به وضعیت کنونی آب شرب در شهرستان سامان اشاره کرد و با  اعلام اینکه برخی از مشکلات مانع از افتتاح تصفیه خانه آب شرب سامان شده است گفت: با همکاری فرماندار، امام جمعه و کشاورزان شهرستان سامان به صورت موقت توانستیم از طریق یک حلقه چاه،  آب را به مدار شهری متصل کنیم که با کارهای انجام شده بزودی شاهد افتتاح مجهزترین تصفیه خانه آب شرب در استان چهار محال و بختیاری و برای مردم شهرستان سامان خواهیم بود.

دانـلود کامل تصاویر نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهرستان سامان، مورخ 20 تیر ماه 1393

(حجم دانلود  27.69 مگابایت)

http://s5.picofile.com/file/8129674218/Namaz_Jome_13930420_17.png

http://s5.picofile.com/file/8129675068/Namaz_Jome_13930420_27.png

http://s5.picofile.com/file/8129675176/Namaz_Jome_13930420_28.png

دیدگاهتان را بنویسید