0

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

۳ کتابخانه عمومی در چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری شد

دی 29, 1398 در 23:41 توسط

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳ باب کتابخانه عمومی در استان آماده بهره‌برداری است که همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، فرهاد خلیلی مقدم روز یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سامان افزود: این کتابخانه‌ها با مشارکت خیران احداث شده است که کتابخانه شهید جعفرزاده سامان یکی از این طرح‌هاست که همزمان با دهه فجر فعالیت خود را آغاز می کند.

وی از راه‌اندازی و فعال شدن کتابخانه عمومی در شهرهای فاقد کتابخانه از جمله نافچ و پردنجان خبر داد و گفت: راه‌اندازی کتابخانه عمومی نیازمند حمایت خیران دارد.

خلیلی مقدم، به راه‌اندازی کتابخانه سیار روستایی در سطح استان و شهرستان سامان به عنوان قطب گردشگری استان به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: راه‌اندازی این کتاخانه نیز حمایت خیران و حامیان کتاب را می‌طلبد.

خلیلی مقدم به برپایی ایستگاه مطالعه در محل پل تاریخی زمانخان، اجرای برنامه های فرهنگی در دهه مبارک فجر و فضاسازی و ایجاد اِلمانهای شهری با محوریت کتاب در این شهرستان به عنوان مهمترین برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد.

فرماندار شهرستان سامان نیز در این نشست گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و راه‌اندازی کتابخانه در مرکز دهستان‌های این شهرستان در حال اجراست.

کمال اکبریان افزود: این شهرستان از ظرفیت‌های بسیار خوب فرهنگی و گردشگری برخوردار است و یکی از قطب‌های مهم گردشگری استان محسوب می گردد و باید از این ظرفیت برای توسعه و ترویج کتابخوانی بهره برد.

گفتنی است در استان چهارمحال و بختیاری ۶۶ کتابخانه فعال است که ۴۵ هزار نفر از مردم استان عضو این کتابخانه‌های عمومی هستند.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید