0

کل اخبار

رصد و پایش فروشگاه‌های سموم شهرستان سامان

دی 23, 1398 در 20:14 توسط

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان از بازدید و سرکشی کارشناس حفظ نباتات این شهرستان از فروشگاه های سموم در سطح شهرستان سامان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، یزدان احمدزاده گفت: هدف از این بازدیدها بررسی پروانه تاسیس فروشگاه‌ها، پروانه اشتغال به کار مسئولین فنی و وضعیت سموم است.

وی به اهمیت ساماندهی فروشگاه ها و عرضه سموم در شهرستان سامان و تاثیر آنها بر سلامتی جامعه و محیط زیست اشاره کرد و گفت: متقاضیان فروشندگی های سموم، قبل از اقدام به فروش سموم باید پروانه بهره برداری فروشندگی سموم را از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دریافت کنند.

احمدزاده خاطرنشان کرد: با توجه به وجود سموم غیر مجاز در شبکه توزیع سموم، از کشاورزان تقاضا می شود جهت جلوگیری از وارد آمدن صدمه به محصولات کشاورزی و آلودگی بیش از پیش محیط زیست، سموم مورد نیاز خود را طبق حواله های کلینیک های گیاه پزشکی یا واحد حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی، از فروشگاه ها و عاملین مجاز فروش سموم و دارای پروانه تهیه کنند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سامان تصریح کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع و با توزیع کنندگان آن برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید