0

اقتصادی - عمرانی / کل اخبار

27 درصد بادام کشور در شهرستان سامان تولید می‌شود

آبان 14, 1398 در 17:44 توسط

فرماندار شهرستان سامان گفت: در حال حاضر 27 درصد بادام کشور در این شهرستان تولید می‌شود که باید در راستای صنایع تکمیلی و تبدیلی آن برنامه‌هایی انجام شود.

به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، کمال اکبریان ظهر امروز در بازدید از شرکت‌های فعال تولیدی و صنعتی شهرستان سامان اظهار داشت: بخش صنعت و اصناف بعد از کشاورزی رتبه دوم ایجاد فرصت شغلی را در شهرستان فراهم کرده که در حال حاضر با حدود 900 نفر در بخش صنعت و 2 هزار نفر در بخش اصناف این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات بخش صنعت در شهرستان سامان کمبود شدید آب است، افزود: سرمایه‌گذارانی برای بخش صنعت در این شهرستان وجود دارند، اما به علت کمبود نتوانستیم زمین را به سرمایه‌گذار واگذار کنیم.

فرماندار شهرستان سامان با بیان اینکه شهرک صنعتی تخصصی بادام به عنوان یک محصول بسیار خوب در دستور کار است، بیان کرد: حدود 27 درصد بادام کشور در شهرستان سامان تولید می‌شود و این ضرورت دارد در بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی برای محصولات گردو، بادام و هلو این شهرستان برنامه داشته باشیم.

اکبریان گفت: اگر شهرک تخصصی بادام را راه‌اندازی کنیم نخستین شهرک تخصصی خواهد بود که در این راستا از اساتید مشاوره گرفته شده است تا بتوانیم برندسازی خوبی برای گردو بادام داشته باشیم.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید