0

اقتصادی - عمرانی / کل اخبار

مرکز تخصصی گردشگری و باغداری در شهرستان سامان راه‌اندازی می‌شود

آبان 9, 1398 در 16:07 توسط

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به پتانسیل شهرستان سامان مرکز تخصصی گردشگری و باغداری راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، قهرمان آماره ظهر امروز در نشست کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سامان اظهار داشت: در نظر داریم از رشته‌های عام که در این شهرستان در حال تدریس  است، گذر کرده و به رشته‌های تخصصی‌ بپردازیم و با توجه به قابلیت‌های گردشگری این شهرستان مرکز گردشگری استان را در روستای چلوان را‌ه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه مرکز تخصصی باغداری در شهر سامان با اولویت فرآوری‌ بادام نیز راه‌اندازی می‌شود، افزود: برای راه‌اندازی مرکز تخصصی‌ بادام، یکسری زیرساخت لازم است که بستر آماده و استارت‌آپ‌های تخصصی بادام نیز برای اولین بار را‌ه‌اندازی شده که مردم متوجه شوند سامان بزرگترین مرکز تخصصی بادام و مشتقات آن است.
 مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به چارت سازمانی شهرستان سامان‌ بیان کرد: از سال گذشته پیشنهاد چارت‌دار شدن را مطرح کردیم و امیدواریم به زودی ابلاغ شود.

آماره با بیان اینکه در ۶ ماهه اول سال جاری، ۴۴۷ نفر گواهینامه‌ رسمی در رشته‌های صنعت ساختمان صادر شده است، ادامه داد: فنی و حرفه‌ای متولی توانمندسازی مهارتی‌ است و افراد در ۲۵ رشته مجموعه صنعت ساختمان مراجعه و هر کدام که در آزمون ها قبول شوند، به سازمان تامین اجتماعی ارجاع داده شود و براساس قواعد و قوانین بیمه ارائه می‌شود.

وی گفت: وقتی اولویت ما گردشگری و باغداری باشد، رشته‌های زیر مجموعه‌ آن در شهرستان ارائه می‌شود و در کنار آن صنایع دستی اگر متقاضی بود جهت ترویج صنایع دستی دوره‌هایی را برگزار می‌کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در هر دوره آموزشی یک نمایشگاه برپا و محصولات عرضه می‌شود و در این راستا کمکی به بازار فروش می‌شود.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید