0

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

تخصیص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار ملی به محور قراقوش – سامان

1398-05-10 در 00:10 توسط

فرماندار شهرستان سامان گفت: امسال در راستای تعریض محور قراقوش به سامان ۲۵ میلیارد تومان اعتبار ملی تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار سامانِ برتر، کمال اکبریان در نشست شورای اداری شهرستان سامان که به میزبانی دهستان زرین گرمدره برگزار شذ، با اشاره به تحولات انجام شده در این شهرستان اظهارداشت: به دلیل سخت‌کوشی‌ مردم‌ و پتانسیل‌هایی‌ که در سامان وجود دارد، شرایط خوبی ایجاد شده و برای توسعه تلاش کردند، اما پیشرفت‌ به منزله‌ این نیست‌ که دست از تلاش کشیده شود‌.

وی با بیان اینکه تعریض پروژه محور قراقوش‌ به سامان باید در اولویت‌ قرار گیرد، افزود: در‌ راستای اجرای این پروژه امسال ۲۵ میلیارد تومان اعتبار ملی به آن تخصیص داده شده و در چند نقطه با مشارکت مردم کار در حال انجام است.

فرماندار شهرستان سامان بیان کرد: ارزش‌ اعتباراتی‌ که هزینه می‌شود با ارزش کاری که مردم انجام می‌دهند و زمین‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهد بسیار زیاد است اما به دلیل توسعه و آبادانی شهرستان از آن‌ می‌گذرند.

اکبریان خاطرنشان کرد: جاده‌ها شرایط مطلوب را ندارند اما با اجرای این پروژه تحولات‌ خوبی را شاهد خواهیم بود و علاوه‌بر جاده اصلی، جاده‌های فرعی‌ دیگری را نیز پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: توسعه باغات در این منطقه سبب شده توسعه گردشگری رخ دهد اما توسعه گردشگری نیاز به زیرساختی‌ مانند هتل‌ها دارد‌ که باید در این موضوعات‌ اولویت‌‌بندی شوند‌.

فرماندار شهرستان سامان با اشاره به شبکه جمع‌آوری فاضلاب تصریح کرد: در گرمدره‌ بیشتر کار‌ انجام شده اما تمام روستاهای حاشیه‌زاینده‌رود باید شبکه فاضلاب اجرایی شود تا موضوعات آلودگی که برای رودخانه است از بین برود که این امر باز هم به مشارکت مردم نیاز دارد‌.

اکبریان با اشاره به امنیت مردم به ویژه گردشگران‌ ادامه داد: سالانه‌ بیش از ۲ میلیون مسافر وارد شهرستان سامان می‌شوند که این ضرورت توجه به معقوله امنیت‌ را می‌طلبد‌ و این یک موضوع جدی است که باید مدنظر قرار گیرد‌.

وی گفت: در حال حاضر مشکل اصلی ما این است که سامان و روستاهای این شهرستان خدماتی که ارائه می‌کنند‌ فراتر از جمعیت خودشان است‌، در برخی مواقع حتی در روستاها با کمبود آب شرب مواجه می‌شویم.

فرماندار شهرستان سامان با بیان اینکه شبکه آبرسانی در برخی روستاها فرسوده است، بیان کرد: قبل از بهسازی و آسفالت معابر باید اصلاح شبکه‌ آبرسانی انجام شود، اگر در تمام این مسائل به ویژه آب شرب آینده‌گری نکنیم به مشکل برخورد می‌کنیم‌.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید