1

اقتصادی - عمرانی / کل اخبار

محور سامان به پل زمانخان، به یک محور ترافیکی و نا ایمن تبدیل شده است

1397-12-13 در 02:20 توسط

رئیس شورای اسلامی شهر سامان گفت: محور سامان به پل زمانخان، محوری است که باید نقش یک محور گردشگری، ترافیکی، دسترسی به مزارع و پیاده روی را داشته باشد که متاسفانه به یک محور ترافیکی و نا ایمن تبدیل شده است.

بهرام رحمانی شامگاه یکشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار سامانِ‌برتر اظهار داشت: شهرستان سامان به لحاظ گردشگری در شعار، نگین استان چهارمحال و بختیاری لقب گرفته است، اما در عمل می بینیم که گردشگری فقط عامل بارگذاری مضاعف بر این شهرستان بوده است.

وی حاصل این بارگذاری را رضایت پایین گردشگران و تحمیل فعالیت های بیشتر به مدیریت شهری از جمله شهرداری عنوان کرد و بیان داشت: تاکنون هیچ گونه سرانه ای برای گردشگری در نظر گرفته نشده است که این مهم مکررا در جلسات مختلف، با ارائه راهکار، تجزیه و تحلیل و مطالبه‌گری شده است و لازم است سهم شهرستان به لحاظ سرانه مضاعف، ناشی از ورود گردشگران دیده شود.

رحمانی با بیان اینکه هرگونه تنش های داخلی و توجیهات در مورد نبود زیرساخت‌های لازم، باید به چانه‌زنی و مطالبه‌گری ملی معطوف شود، تصریح کرد: اینکه محور سامان به پل زمانخان، مشخصات یک جاده ترافیکی ایمن را ندارد، واضح است و در این راستا نصب نیوجرسی‌ها و تقلیل عرض محور، مسیری برای پیاده روی و تردد کشاورزان برای دسترسی به مزارع باقی نگذاشته است که این موضوع در جای خود جای بحث دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر سامان بیان داشت: برای تبدیل این محور به یک محور گردشگری و تامین عرض مناسب از ناحیه شورای اسلامی شهر، پیشنهادی مطرح شد که در راستای گردشگری، تغییر کاربری کارشناسی شده ای در زمینهای زراعی انجام گیرد که البته تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی، طبق قانون ممنوع است؛ اما وقتی تامین عرض و تملک زمین‌های کشاورزی مستلزم دستیابی به منابع سنگین مالی است که با توجه به شرایط اقتصادی کنونی کشور این موضوع در توان اداره راه و شهرسازی نیست.

وی ادامه داد: بنابراین به جای انفعال و دست روی دست گذاشتن باید موضوع را از راههایی که امکان بررسی و مطالعه می‌باشد، پیگیری نمود.

رئیس شورای اسلامی شهر سامان با تاکید بر اینکه ضروری است به صورت خاص  بحث تغییر کاربری مذکور در کارگروه‌های تخصصی توسط مسئولان امر بررسی و تدبیر شود، تصریح کرد: این مهم مطالبه جدی شورای اسلامی شهر و شهروندان سامان است و این امر طی جلسات و مکاتبات متعدد به اطلاع نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی و همچنین مدیران مربوطه رسیده و لازم است موضوع در کارگروهی متشکل از مدیران مربوطه بحث و بررسی شود.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

+

1 دیدگاه

  1. كاظم لطفي ساماني

    on 1397-12-17 - پاسخ

    با عرض سلام . شورای سامان . بخشدارسامان . فرماندارسامان کجا بودن میخواستند جاده سامان به پل زمانخان را درست کنند و نیوجرسی بگذارند در خواب بودن یا فکر منافع مالی خودشان بودن که فکر نکردید کشاورزان برای گذر از عرض جاده برای امورات کشاورزی چگونه گذر کنن استان همجوار ما اصفهان را ببینید حتی اگر بخواهند یک گذرگاه بزنند همه جوانب را در نظر می گیرند تا محلی که ساخته بشه مایه آرامش وراحتی مردم باشه حالا شما کجا بودید وقتی خواستند جاده را درست کنند که فقط موقعی که میخوان رای بیاورند ما چنین میکنیم و چنان می کنیم حالا هم این وضع جاده سامان به پل و جاده های دیگر سامان واقعا متاسفم که مسولین شهر سامان اونجایی که باید بیان وسط خوابند وقتی اتفاق بدی میافته تازه میگن چی شده کی کرو کشنده

دیدگاهتان را بنویسید