0

طبیعت و گردشگری / کل اخبار

هتل 2 ستاره در شهرستان سامان احداث می‌شود

دی 24, 1397 در 17:05 توسط

فرماندار شهرستان سامان از احداث هتل دو ستاره در روستای ایل‌بگی از توابع شهرستان سامان با 50 میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، کمال اکبریان در نشست ستاد تسهیلات خدمات سفر شهرستان سامان اظهار داشت: این شهرستان یکی از قطب‌های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ‌و در حوزه گردشگری حرف برای گفتن دارد و در شهرستان‌ اماکن‌ سیاحتی و گردشگری مهمی وجود دارد‌.

وی افزود: با توجه به حجم عظیم گردشگران به شهرستان سامان، هماهنگی‌های لازم با‌ هلال‌احمر، پلیس، صنعت و معدن جهت تامین اقلام مورد نیاز مردم و اصناف انجام شد.

فرماندار شهرستان سامان با بیان اینکه در روز طبیعت، ترافیک سنگینی را در این شهرستان شاهد هستیم، بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌ جاده‌های جدید یکی از برنامه‌های ما برای سال جدید و روز طبیعت است که می‌تواند بار ترافیکی را کاهش دهد‌ به ویژه کمربندی سامان که در این راستا می‌تواند اثربخش‌ باشد‌.

اکبریان خاطرنشان کرد: پارکینگ پل زمانخان نیز یکی دیگر از مشکلات شهرستان سامان در ایام نوروز است که این مشکل با همکاری شهرداری رفع و نظارت بر مسافرخانه‌ها، هتل‌ها و مراکز‌ اقامتی نیز تشدید‌ می‌شود‌.

وی گفت: در روستای ایل‌بگی یک هتل دو ستاره فعال است که نزدیک به 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 50 میلیارد ریال درخواست تسهیلات برای احداث این هتل بوده‌ که در کمیته‌ها تصویب شد و مقرر گردید موانع بانکی رفع شود‌.

فرماندار شهرستان سامان تصریح کرد: اقدامات شایسته‌ای در روستای یاسه‌چای توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و میراث فرهنگی استان انجام گرفته است، اما لازم است که از تخریب ساختمان‌های قدیمی جلوگیری شود‌ و مرمت و نگهداری آن‌ها باید در دستور کار قرار گیرد‌.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید