0

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

فتنه‌ها علیه نظام ادامه دارد؛ توسل به ائمه و رهبری رمز پیروزی ملت ایران است

دی 20, 1397 در 09:05 توسط

فرمانده سپاه قمربنی‌هاشم‌(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: در طول چهل سال فتنه‌های مختلف علیه نظام بوده‌ و ادامه خواهد داشت اما توسل‌ به ائمه و رهبری رمز موفقیت ملت ما بوده و خواهد بود‌.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، سردار علی‌محمد اکبری شامگاه چهارشنبه در نخستین گردهمایی رزمندگان اسلام و مدافعان‌ حرم‌ شهرستان سامان با اشاره به شعار ” ارتشی و سپاهی‌ دو لشکر الهی” اظهار داشت: ما امروز می‌گویم ارتشی و سپاهی یک لشکر الهی هستند چرا که در دوران دفاع مقدس در کنار یکدیگر بسیار نقش آفرین ‌ بودند.

وی با بیان اینکه این روزها مصادف با عملیات کربلای 4 و 5 است، افزود: عملیات کربلای 4 یکی از عملیات ناموافق ما بود که طراحی ما لو رفته بود و شکست خوردیم‌ و دشمن گمان می‌کرد نیروهای ایرانی به طور کامل شکست‌خورده‌اند و سرمست از خوشحالی بود و نیروهای خود را به مرخصی فرستاد‌ بنابراین ما طراحی عملیات کربلای 5 را انجام دادیم‌.

فرمانده سپاه قمر‌بنی‌هاشم‌(ع) چهارمحال و بختیاری با اشاره به ماموریت سپاه در سوریه خاطرنشان کرد: سال 1395 همزمان با روز ولادت حضرت‌ زهرا(س) ماموریتی جهت پاکسازی منطقه مشرف به جاده حلب به دمشق و جاده آن منتهی به مرکز حکومت داعش بود به سپاه سپرده شد و نیروهای سپاه برای این ماموریت سازماندهی و آماده شدند‌ برای عملیات بازپس‌گیری منطقه از گروهک‌های تکفیری داعش‌، اینها‌ هر زمان که اراده می کردند‌ آنجا را تصرف‌ می‌کردند و یک الی دو هفته جاده ترانزیتی و اصلی حلی به دمشق بسته می‌شد و انتظار داشتند بچه‌های تیپ‌ قمر‌بنی‌هاشم آن منطقه را تامین‌ کنند که بالغ بر 25 کیلومتر دشمن را از منطقه دور کردند.

وی گفت: آن روزهای اول با توجه به وضعیت جوی منطقه و بارندگی بسیار زیاد‌، رزمندگان ما به همراه رزمندگان شیعه‌ افغانی تیپ‌ فاطمیون‌ شاهد بودم‌ که همچون دوران دفاع مقدس آن‌ها ایستادگی و مقابله کردند و منطقه را تسخیر کردند‌.

فرمانده سپاه قمر‌بنی‌ هاشم‌(ع) چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: یک‌ روز قرار بود بنده به نیابت‌ از بچه‌ها به دمشق برای زیارت حضرت زینب‌(س) و حضرت رقیه(س) بیایم، آن روزی که قرار بود حرکت کنیم قبل از حرکت صدای رمز بی‌سیم‌ در آمد‌.

اکبری ادامه داد: این رمز بی‌سیم‌ ما هاشم‌ بود‌ که شنیدم‌ گردان ما که در منطقه “صدای در دست” حضور داشتند فریاد‌ می‌زدند‌ هاشم‌ به داد ما برسید‌، وقتی در دکل دیدبانی قرار گرفتم دیدم‌ کل منطقه را غبار گرفته‌ به نحوی که چیزی دیده نمی‌شود تنها کاری که کردم اعلام‌ کردم سکوت رادیو و بعد از نماز شدن‌ گرد و غبار دیدم‌ 57 نفر از جوانان شیعه ایرانی و افغانی در محاصره گروه‌های تکفیری داعشی‌ هستند‌ که باور کنید اگر‌ دسترسی پیدا‌ می‌کردند‌ همان‌ بلایی‌ که سر شهید حججی‌ آوردند برسر این‌ها هم می‌آوردند.

وی گفت: در این شرایط تصمیم گیری سخت است نگاه کردم‌ دیدم فاصله بین‌ گروهک‌ تکفیری با رزمندگان ما 50‌ متر بود و گاهی فرمانده آن‌ها می‌آمد روی خاک‌ریز یک دوری می‌زد و بر‌می‌گشت و من فقط یک لحظه‌ چشمانم‌ را بستم و یک توسلی کردم‌ به حضرت زینب(س) و گفتم این‌بار نام هاشم یا ابوالفضل رو فریاد می‌زنم‌ و امروز اگر راهی باز نشود که ما بتوانیم رزمندگان را نجات دهیم قطع‌ یقین‌ ناامیدی هم در دل مابقی رزمندگان ایجاد خواهد شد‌.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: چشمانم را بسته بودم و حال خود نبودم که یکی از دوستانم‌ کنار من بود روی شانه‌ام زد و گفت چه شده گفتم یک لحظه دیدم سر 57 رزمنده را بریده‌اند و گذاشته‌اند روی خاکریز و راه نیست اما قبل از اینکه کسی را به سراغ رزمندگان بفرستم شهید قنبرعلی طاهری با تعدادی از رزمندگان آماده‌ شدند و منتظر دستور من بودند‌ و شهید قنبرعلی طاهری‌ همان‌ شب خواب دیده بود که شهید می‌شود و توسل جسته بود به حضرت زهرا(س) و از همان ناحیه پهلو‌ ضربه خورده بود‌.

اکبری ادامه داد: نگاه کردم دیدم آن اطراف یک رودخانه‌ای هست و گفتم بهترین راه این است که از نیزار‌ نیروها را به پشت‌ سر گروهک‌ تکفیری بفرستم و اگر بروند این‌ها فاصله می‌گیرند و می‌توانیم‌ با ادوات توپخانه‌ فاصله ایجاد کنیم و نگذاریم آن ها به دست‌ گروهک‌های تکفیری بیفتند.

وی افزود: دوستان به صورت دو گروه 4 نفر حرکت کردند‌ و حدود 200 متر مانده به گروهک‌ تکفیری‌، دیدیم‌ 4‌ نفر‌ آن‌ها بلند شد آمد سمت‌ تیمی‌ که ما‌ فرستادیم. تنها چیزی که به ذهنم رسید توپخانه‌ای‌ که در اختیار ما بود و با رمز الله اکبر گلوله‌ دقیقا سمت گروهک‌ تکفیری زمین خورد و فاصله ایجاد شد و حدود 50 نفر از آن‌ها‌ کشته شد‌.

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) بیان کرد: اگر در دوران دفاع مقدس ما، رمز عملیات ما توسل بر ائمه‌ اطهار بود این رمز پیروزی ما توکل بر خدا و توسل بر ائمه بود‌.

اکبری گفت: امروز هم بر توکل به خدا و توسل ائمه‌ و تبعیت‌ از رهبری انقلاب نیاز داریم‌.

وی با اشاره به فتنه‌های متعدد دشمن علیه نظام افزود: فتنه‌های بزرگی‌ در طول چهل سال رخ داد که هر کدام از این فتنه‌ها در طول تاریخ برای هر کشوری ایجاد می‌شد باعث نابودی نظام آن کشور می‌شد‌.

اکبری ادامه داد: در طول چهل سال انقلاب، جنگ‌ها و فتنه‌های متعددی بر ما تحمیل کردند و امروز دشمنان تلاش می‌کنند که ما جشن‌ چهل سالگی را نگیریم یا این جشن‌ به دهان کسانی که این انقلاب را آفریدند تلخ شود و ناامیدی ایجاد کنند اما به کوری چشم دشمن تثبیت انقلاب را جشن می‌گیریم.

وی تصریح کرد: تا زمانی که ما پای بیرق اسلام و نام اسلام هستیم استکبار جهانی ساکت‌ نخواهد نشست اما این جمع‌ها نشان خواهد داد و اعلام آمادگی خواهد کرد که ما تا پای جان پای انقلاب هستیم‌.

انتهای پیام/80476/ سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید