0

کل اخبار

پکیچ تصفیه فاضلاب هوشمند چهارمحال وبختیاری راه اندازی شد

1397-06-03 در 15:09 توسط

پکیچ تصفیه فاضلاب به روش «ام ال ای» نخستین بار در چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته دولت در روستای «چمزین» شهرستان سامان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری روز شنبه در حاشیه این مراسم افزود: برای بهره برداری از این طرح 3 میلیارد ریال هزینه شده است.

تورج احمدپور ادامه داد: همچنین شبکه توزیع آب روستای چمزین به طول 6.5 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده در نخستین روز از هفته دولت در شهرستان سامان است.

وی تصریح کرد: تکمیل شبکه توزیع آب روستای «قراقوش» و بهره گیری از سامانه کنتورهای هوشمند به روش آنلاین با اعتبار 2 میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده در شهرستان سامان است.
سامان در 20 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

بر اساس این گزارش، اگر فاضلاب خروجی از حوض هوادهی به حوض انوکسیک منتقل شود راندمان حذف نیتروژن چند برابر شده که این فرآیند را روش «اصلاح» شده‌ لودزاک و اتینگر (Modified Ludzack Ettinger) نامیده اند.

حذف نیترات و فسفات از آب از محاسن این روش است و از پساب آن می توان برای آبیاری حوزه کشاورزی استفاده کرد.

463 روستا از مجموع 754 روستای چهارمحال و بختیاری زیرپوشش صدور قبض آب قرار دارد و بیش از 600 روستا نیز از خدمات آبفار بهره مند هستند.

انتهای پیام/80476/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید