0

اقتصادی - عمرانی / کل اخبار

تصفیه‌خانه سامان تا پایان سال 97 وارد مدار می‌شود

1397-05-03 در 17:31 توسط

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تلاش می‌شود تصفیه‌خانه شهر سامان تا پایان سال 97، وارد مدار شود، تاکید کرد: این تصفیه خانه پس از تکمیل شدن، تمام آب شرب شهر سامان را تامین خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر و به نقل از ایسنا، اظهار کرد: بارش در سال 96 – 97 نسبت به سال گذشته 45 درصد و به شکل میانگین 46 درصد کاهش داشته است که این کاهش در شهرهایی همانند بروجن حدود 48 درصد بوده است.
وی افزود: با این وجود شرکت آب و فاضلاب شهری در شهرهایی که احتمال ایجاد بحران در آن‌ها وجود داشت همچون شهرهای سامان، بروجن، فرادنبه، سفید دشت، فرخشهر و شهرکرد، تمام تلاش را به کار گرفت تا قطعی آب شرب صورت نگیرد.
بیگلری با بیان اینکه شهر بروجن کم‌بارش‌ترین شهر استان است، تصریح کرد: با اعمال مدیریت شبکه و اضافه کردن ظرفیت‌های تامین آب توانستیم تاکنون موضوع آب شرب را مدیریت کنیم و قطعی آب شرب نداشته باشیم.
وی اظهار کرد: در شهرهای بروجن در سال گذشته 70 تا 80 والف و شیرهای فشارشکن نصب شد و شهرهای بروجن، فرادنبه و فرخشهر مجهز به دیتا لاگر و عملگر شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ادامه داد: با ایجاد عملگر فشارهای آب شرب شبانه که منجر به تلفات آب می‌شد را به حداقل رساندیم و قطعی آب صورت نگرفت و مردم نیز رضایت نسبی دارند.
بیگلری با اشاره به وجود یک آبگیر در شهر سامان، گفت: در زمستان سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان برای آبگیر سامان هزینه شد و ایستگاه پمپاژ به طور کامل مجهز شد، ظرفیت برداشت از رودخانه زاینده رود اضافه شد و تمام فیلترهای آبگیر سامان تعویض شد.
وی تصریح کرد: در شهر سامان هرساله کمبود آب وجود داشت و سال گذشته مسائل اجتماعی بسیاری در این شهر را شاهد بودیم اما امسال علارقم کاهش بارش، مشکلی در آب شرب نداشته‌ایم.
بیگلری اضافه کرد: در حال انجام کار بر روی تصفیه خانه آب شرب شهر سامان برای ظرفیت 10 هزار و 500 مکعب در شبانه‌روز (120 لیتر بر ثانیه) هستیم و با وجود بالا رفتن قیمت‌ها با اعمال تحریم علیه ایران که قیمت خرید تجهیزات تصفیه خانه بالا رفته است در حال مجهزکردن این تصفیه خانه هستیم.
وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا این تصفیه خانه تا پایان سال 97، وارد مدار شود، تاکید کرد: این تصفیه خانه پس از تکمیل شدن، تمام آب شرب شهر سامان را تامین خواهد کرد.

انتهای پیام/80476/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید