0

طبیعت و گردشگری / کل اخبار

ظرفیت گردشگری شهرستان سامان مغفول مانده است

1397-04-09 در 08:38 توسط

نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان سامان بواسطه قرارگیری در حاشیه زاینده‌رود از ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است، اما بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار سامانِ‌بـرتـر، اردشیر نوریان عصر جمعه در بازدید از روستاهای چلوان و چم چنگ در بخش مرکزی شهرستان سامان افزود: مسافران و گردشگران بسیاری به ویژه در فصل تابستان به این شهرستان سفر می‌کنند، اما محدودیت امکانات و نبود زیرساخت های لازم موجب نارضایتی این مسافران شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا باید با یک برنامه ریزی جدی مبتنی بر اسناد بالادستی و تجهیز منابع، صنعت توریسم این منطقه را متحول کرد.
نوریان با تاکید بر توسعه مراکز خدماتی و بوم گردی شهرستان سامان تصریح کرد: ضروری است در ایجاد زیرساخت‌ها از جمله توسعه محورهای مواصلاتی و جاده‌های ارتباطی، مراکز خدماتی، اقامتی و پذیرایی در این شهرستان اقدامات شایسته‌ای انجام گیرد.
نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی در ادامه رفع مشکل حریم روستایی را از مهمترین مطالبات مردم دانست و گفت: برای رفع این مشکل هماهنگی های لازم بین دستگاه های متولی ایجاد شده است.
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری نیز در این بازدید با اشاره به بحران آب و خطر خشکیدگی 5 هزار هکتار از باغات قدیم شهرستان سامان افزود: برای تجهیز این باغات به سیستم نوین آبیاری علاوه بر یارانه متمرکز، تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده است.
ذبیح الله غریب با بیان اینکه اختصاص تسهیلات برای تجهیز باغات قدیم شهرستان سامان محدودیتی ندارد، تصریح کرد: برای هر هکتار از این باغات 20 میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.
وی افزود: براثر خشکسالی های سال گذشته 30 درصد از باغات گردوی استان خشک شد و خسارت سنگینی برجا گذاشت.
غریب، توسعه صنایع تبدیلی را از دیگر برنامه های این نهاد در شهرستان سامان اعلام کرد و گفت: با سرمایه گذارانی که علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند در خصوص واگذاری اراضی و اعطای تسهیلات همکاری می‌شود.

انتهای پیام/80476/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید