0

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

زنگ طبیعت در مدارس شهرستان سامان نواخته شد

1396-12-15 در 14:02 توسط

زنگ درختکاری همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی در مدارس شهرستان سامان نواخته شد.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، همزمان با 15 اسفندماه روز ملی درختکاری، زنگ نمادین درختکاری همزمان با سراسر کشور در هنرستان شهید ذبیحی سامان با حضور مسئولان شهرستانی، دانش آموزان و مربیان این آموزشگاه نواخته شد.

در حاشیه این مراسم رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سامان ضمن تبریک آغاز هفته منابع طبیعی، با بیان اینکه شعار امسال هفته منابع طبیعی همیار طبیعیت باشیم نامگذاری شده است، افزود: همه ما باید با کاشت درخت در جهت ایجاد فضای سبز نقش مهم و هموار داشته باشیم.

بهروز مـرادی اهمیت منابع طبیعی در بین دانش آموزان مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در سوره مبارکه انفال به این موضوع اشاره کرده است که ای پیامبـر، اگر از تو در مورد انفال سوال کردند بگو که خاص پیامبر و ائمه است.

وی افزود: اگر ما کل عرصه یک کشور را در نظر بگیریم، تقریباً به جز مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی، بخش زراعت آبی و زراعت دیم و غیره، تحت عنوان منابع طبیعی قلمداد می شوند که در کشور ایران چیزی در حدود 85 درصد وسعت کشور را در بر می گیرد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سامان با عنوان اینکه انفال یا منابع طبیعی شامل جنگل ها، مراتع، کوه ها، چشمه سارها، رودخانه ها و سایر بیشه زارها، معادن نفت و گاز می باشند تصریح کرد: در روایات و احادیث بزرگان و ائمه اطهار (ع) و همین طور در اصول قانون اساسی، فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری تمام آنها بارز و مشخص است.

در پایان این مراسم جمعی از مسئولان شهرستان سامان در محوطه هنرستان شهید ذبیحی سامان اقدام به غرس 50 اصله درخت در این مکان نمودند.

انتهای پیام/80476/

جهت مشاهده تصاویر بیشتر از این مراسم در کانال تلگرامی سامانِ‌بـرتـر، اینجــا را کلیک کنید.

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید