0

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار

افتتاح 2 طرح آزمایشگاهی در دهه فجر در شهرستان سامان

1396-11-09 در 14:26 توسط

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سامان از افتتاح 2 طرح آزمایشگاهی همزمان با دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.

مرتضی خلیلی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سامانِ‌بـرتـر با بیان اینکه هدف ما در راستای خدمت در قالب تحول سلامت به شهروندانی که دسترسی به برخی از خدمات پزشکی ندارند، افزود: در راستای خدمات‌رسانی به مادران بارداران شهرستان سامان، انجام مراحل سونوگرافی 16 تا 18 هفتگی مادران را با مراجعه به کیلینک حضرت رسول(ص) شهرکرد، می‌توانند به صورت رایگان از این نوع خدمات بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: مادرانی که در انجام مراحل سونوگرافی در هفته 31 تا 34 باشند، فقط با پرداخت 15 درصد تعرفه در نظر گرفته می توانند به انجام مراحل آزمایشات در تمامی مراکز خدماتی اقدام نمایند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سامان با عنوان اینکه از دهه فجر سال گذشته، 7 پروژه عمرانی در حوزه بهداشت آغاز شده است، تصریح کرد: تاکنون مراحل ساخت 2 خانه بهداشت و 2 خانه پزشک در روستاهای کاهکش و مارکده 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و مابقی پروژه‌ها پیشرفت 35 درصدی را تاکنون به خود گرفته‌اند.

خلیلی خاطرنشان کرد: برای احداث این تعداد پروژه بهداشتی در شهرستان سامان، اعتبار بالایی جذب شده است که انتظار می‌رود در سال آینده، تمامی پروژه‌های بهداشتی درمانی به بهره‌برداری نهایی برسند.

وی به آزمایش کیفیت آب شرب به عنوان یکی از خواسته‌های مهم مردم این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: تجهیزات آزمایشگاه آب شرب سامان به صورت رسمی در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید که تجهیزات این نوع آزمایشگاه، با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال هزینه شده است که امید است بتوان از این نوع آزمایشگاه، نمونه‌برداری منسجم از آب شرب و آب استخرها به عمل آورده شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سامان با بیان اینکه اقدامات لازم جهت تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص طبی، در مرکز شبانه‌روزی با همکاری و مشارکت مجمع خیرین کشور و استان چهارمحال و بختیاری انجام گرفته است، افزود: در این راستا یک دستگاه اتو آنالایزر BT 1500 خریداری شده است که این دستگاه قابلیت انجام آزمایشات بیوشیمی را در طیف گسترده دارد و برای خرید آن، 900 میلیون ریال هزینه شده است.

خلیلی ادامه داد: آزمایشگاه درمانگاه شبانه‌روزی شهرستان سامان، با مجهز شدن به تجهیزات مدرن، قابلیت انجام تمام آزمایشات را داراست که درصدد هستیم این آزمایشگاه را در دهه مبارک فجر امسال، به بهره‌برداری برسانیم.

وی یادآور شد: همچنین مرکز مشاوره و انجام آزمایشات حین ازدواج را نیز در درمانگاه شبانه‌روزی سامان در دهه فجر به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام/80476/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید