0

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار / ورزشی

آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگترین طرح ورزشی گردشگری کشور

1396-07-02 در 15:06 توسط

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی احداث بزرگترین طرح ورزشی گردشگری کشور فردا در شهرستان سامان آغاز می‌شود.

به گزارش سامانِ بـرتـر و به نقل از فارس، شراره زارعان از آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگترین طرح ورزشی گردشگری کشور در سامان خبر داد و اظهار کرد: برای اجرای این طرح بزرگ 10 هزار میلیارد ریال از محل آورده بخش خصوصی هزینه خواهد شد.

وی افزود: با بهره‌برداری از بزرگترین طرح ورزشی گردشگری کشور در روستای شوراب کبیر شهرستان سامان از توابع چهارمحال و بختیاری، زمینه اشتغال مستقیم یک هزار و 400 نفر و غیرمستقیم چهار هزار و 300 نفر فراهم می‌شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه فاز نخست بزرگترین طرح ورزشی گردشگری کشور 95 هکتار وسعت دارد، تشریح کرد: این طرح ورزشی گردشگری در زمینی به وسعت 256 هکتار احداث و بهره‌برداری می‌شود.

زارعان همچنین از آغاز عملیات اجرایی احداث طرح نیروگاه خورشیدی استان خبر داد و گفت: این طرح با ظرفیت 10 مگاوات به‌عنوان نخستین طرح سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی با مشارکت سرمایه‌گذاران آلمانی در روستای شوراب کبیر شهرستان سامان از توابع چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: برای احداث طرح نیروگاه خورشیدی چهارمحال و بختیاری 500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و 12 میلیون دلار سرمایه‌گذاری ارزی انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: با بهره‌برداری از این طرح در زمینی به وسعت 15 هکتار زمینه اشتغال مستقیم 10 نفر فراهم می‌شود.

زارعان با اشاره به روند طولانی پاسخ‌دهی به استعلام‌های سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به‌منظور اصلاح این روند سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان در هفته جاری رونمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: با رونمایی و راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری روند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری و گرفتن پاسخ استعلام‌های مربوطه به صورت التکرونیکی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حداکثر تا سقف یک ماه صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

 سامانِ بـرتـر را در کانال تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید