0

نماز جمعه

بیانات خطیب نماز جمعه شهرستان سامان (6 تیر ۱۳۹۳) + تصاویر

1393-04-06 در 18:17 توسط

نماز عبادی سیاسی روز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام سید احمد میردامادی در مصلی مسجد جامع شهرستان سامان برگزار شد.

Namaz Jomee 1

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سامان بــرتـــر»، حجت الاسلام سید احمد میردامادی امام جمعه شهرستان سامان در خطبه های اول نماز جمعه، نمازگزاران را به تقوای الهی، ترک محرمات، انجام وظایف شرعی، اجتماعی و فردی سفارش کردند.

ایشان در ابتدای خطبه نماز جمعه، به ماه پربرکت و پر فضیلت رمضان اشاره کرد و گفت: در سال دوم هجری قمری در مدینه خداوند به پیامبر اکرم (ص) آیاتی از قرآن کریم را نازل کرد و فرمود: ای کسانی که ایمان آورده اید بر شما واجب شده است که روزه بگیرید. خداوند متعال طبق این آیه دستور روزه را واجب نمود و روزه گرفتن را در این ماه باعث ایجاد اثرات خویشتن داری و تقوا در روزه داران می شود.

میردامادی در سخنان خود در باب ماه مبارک رمضان طبق آیات دیگری از قرآن کریم فرمود: ما روزه را برای شما واجب می دانیم برای اجرای تقوا، رعایت اخلاق دینی اسلامی در جامعه. منظور از این ماه پرفضیلت بدین معنا نیست که ما فقط گرسنگی و تشنگی را تحمل کنیم بلکه قصد ایجاد تقوا در جامعه است.

خطیب نماز جمعه سامان اشاره به حدیث گوهر باری از پیامبر نور و رحمت اشاره کرد و بیان داشت: رسول خدا (ص) در جمعه آخر ماه شعبان، خطبه شعبانیه را ختم می نمودند و مردم را به خواندن این خطبه با فضیلت بشارت می دادند و می فرمود: به سمت شما (مردم) ماه خدا می آید؛ ماهی پر از برکات و مغفرت های الهی، ماهی که پیش خدا بهترین ماه هاست و شب و روزش بهترین لحظه هاست.

امام جمعه سامان به فضیلت ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اذعان داشت در این ماه باید حداکثر بهره برداری لازم انجام پذیرد. زیرا با وجود برکات و خیراتی که از طرف خداوند در این ماه بر ما نازل می شود ما باید کوشش کنیم تا این برکات را جلب نماییم.

ایشان به به حرمت داری در این ماه مبارک اشاره کرد و تصریح کرد: یکی از گناهان کبیره روزه خواری علنی ست و این امر از لحاظ شرعی و قانونی جـرم است. لذا کسانی که مسافر هستند، بیمار اند، عذر شرعی دارند و هر مسائلی که باعث عدم روزه داری آنان می شود باید حرمت این ماه مقدس را حفظ کنند، در غیر این صورت عذر شرعی دارد و واجب است حرمت ها حفظ شود.

خطبه دوم:

حجت الاسلام سید احمد میردامادی، خطیب نماز جمعه سامان در آغاز خطبه دوم، یاد و خاطره شهداء، اموات، درگذشتگان و ذول الحقوق بخصوص شهدای هفتم تیر و شهادت دکتر شهید بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش را گرامی داشتند.

ایشان در توصیف شهید دکتر بهشتی فرمایشاتی از امام خمینی (ره) بیان کرد و گفت: بهشتی یک ملت بود و با وجود بهشتی کشور اسلامی به بن بست نخواهد رسید. بهشتی دارای منش مدیریت داشت به نحوی که مجلس خبرگان رهبری را به شکل زیبا و منظم اداره می کرد.

میردامادی در وصف دیگری از شهید بهشتی فرمود: در آن زمان خیلی از انقلابیون به دکتر بهشتی حس حسادت داشتند و به وی بدبین بودند وقتی که وی را به شهادت رساندند آن وقت اطرافیان متوجه شدند که دشمن چه سرمایه ای را از آنها گرفته اند. طبق فرمایشات رهبری بود که فرمودند: انقلاب با وجود بهشتی بیمه شد و به همین جهت 7 تیرماه هر سال را هفته قوه قضائیه می نامند.

امام جمعه شهرستان سامان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس قوه قضائیه که دوره 5 ساله را می گذراند چند اولویت را در این دیدار مطرح کردند که اهم آن عبارت اند از: 1. سازگاری لازم و ویژه برای اجرای سیاست ها، 2. نظارت بر عمکرد قضات و مدیران در رستگاری بر قضا، 3. لزوم عدم تاخیر در اجرای احکام، 4. کارسازی و جانشین پروری و 5. جلوگیری از وقوع جرم.

امام جمعه سامان با این توصیف آغاز هفته قوه قضائیه را به مسئولان و دست اندرکاران این نظام تبریک گفت و به حق اداء و قضاوت این کار را در اجرای درست احکام اسلامی سخت و کوشا دانست.

ایشان در ادامه سخنان خود به 12 تیرماه سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران به دست ناو جنگی آمریکا در آبهای نیلگون خلیج فارس اشاره کرد و یاد و خاطر آن شهدای عزیز را گرامی داشت.

بعد از پایان خطبه های نماز جمعه (بین الصلاتین) آقای فتحی ریاست دادگستری شهرستان سامان از عملکرد دستگاه و شعبات حقوقی و قضایی در سال 1392 را به مردم ارائه داد که تشریح این گزارشات بدین شرح می باشد:

در شعبه اول حقوقی از تاریخ فوق:

موجودی ۲۶۰ عدد، وارده ۱۷۰۸، مختومه ۱۷۰۱ و مانده ۲۶۷٫

در شعبه ۱۰۱ اجرایی دستگاه:

موجودی ۲۴۴، وارده ۲۴۲۵، مختومه ۲۵۲۳ و مانده ۱۴۶٫

اجرای احکام کیفری:

موجودی ۷۴، وارده ۶۵۴، مختومه ۶۴۷، مانده ۸۱ و عملکرد ۷۰٫

اجرای احکام مدنی:

موجودی ۸۸، وارده ۷۱۰، مختومه ۶۹۶، مانده ۱۰۲ و عملکرد ۱۴۰٫

آمار شورای حل اختلاف از ابتدا تا انتهای سال ۱۳۹۲:

موجودی ۲۴۱، وارده ۳۲۴۱، مختومه۳۳۳۱ و مانده۱۵۱٫

(شایان ذکر است نماز عبادی سیاسی روز جمعه به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میردامادی در مصلی نماز جمعه مسجد جامع سامان برگزار شد.)

دانــلود کامل تصاویر (حجم دانلود 12.924 کیلو بایت)

http://s5.picofile.com/file/8127908050/Namaz_Jomee_1.png

http://s5.picofile.com/file/8127908084/Namaz_Jomee_2.png

http://s5.picofile.com/file/8127908100/Namaz_Jomee_3.png

http://s5.picofile.com/file/8127908126/Namaz_Jomee_4.png

http://s5.picofile.com/file/8127908142/Namaz_Jomee_5.png

http://s5.picofile.com/file/8127908150/Namaz_Jomee_6.png

http://s5.picofile.com/file/8127908176/Namaz_Jomee_7.png

http://s5.picofile.com/file/8127908200/Namaz_Jomee_8.png

http://s5.picofile.com/file/8127908250/Namaz_Jomee_9.png

http://s5.picofile.com/file/8127908300/Namaz_Jomee_10.png

http://s5.picofile.com/file/8127908334/Namaz_Jomee_11.png

http://s5.picofile.com/file/8127908376/Namaz_Jomee_12.png

http://s5.picofile.com/file/8127908400/Namaz_Jomee_13.png

دیدگاهتان را بنویسید