0

اجتماعی و فرهنگی / ایثار و شهادت / کل اخبار

فرمانده سپاه ناحیه سامان: ایستادگی مردم، عامل اقتدار و قدرت بازدارنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد

1396-03-03 در 10:07 توسط

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سامان گفت: ایستادگی مردم عامل اقتدار و قدرت بازدارنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد، چرا که فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزشهای انسانی می باشد.

به گزارش خبرنگار سامانِ بـرتـر، سرهنگ دوم پاسدار مهرداد رحیمی صبح امـروز در صبحگاه نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج که با حضور خانواده های شهداء رزمندگان و مسئولان شهرستانی برگزار شد با بیان اینکه خرمشهر در سوم خرداد سال 1361، بعد از 587 روز اشغال توسط کشور عراق آزاد شد افزود: آمارها نشان می دهد که 6 هزار شهید در این راستا برای آزادسازی خرمشهر قهرمان جان خود را نثار کردند.

وی اظهار داشت: 19 هزار اسیر را در عملیات بیت المقدس توسط نیروهای مردمی این کشور از دشمن بعثی گرفتند و بالای 7 هزار کشته ای که از دشمن به هلاکت رسیدند تا این شهر و کشورمان به پیروزی دست یابد و این پیروزی ها همگی مدیون رشادت ها و خون شهدای انقلاب اسلامی هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سامان با تاکید بر اینکه ما باید همیشه استقامت کنیم و همیشه دشمنی ها و خرمشهرها هست تصریح کرد: مجموعه نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجیان ما همیشه این آمادگی را برای استقامت و جان فشانی ها دارند و اگر امروزه می بینیم که امنیت و آرامشی در کشور عزیز ما حاکم است به آن جهت است که قدرت بازدارنده این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و گرنه چشم تمع دشمنان ما همیشه برای این کشور بوده و خواهد بود.

سرهنگ دوم پاسدار رحیمی به عوامل فتح خرمشهر اشاره کرد و بیان داشت: نقش حضرت امام خمینی (ره) و رهبری عزیز انقلاب اسلامی و همچنین نقش مردم و نیروهای بسیجی ، یکی از عوامل مهمی بود که در فتح خرمشهر موثر واقع شد.

وی افزود: توفیق خداوند متعال که امام راحل (ره) فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد، لذا ما باید درس هایی را از تاریخ فرا بگیریم، زیرا برنامه هایی که در این زمینه اجرا می شوند همگی به خاطر پاس داشت از این روزهاست.

 فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سامان خاطرنشان کرد: هرگاه به خداوند، ولایت فقیه و مردم تکیه کردیم پیروز میدان شدیم که نمونه بارز آن فتح خرمشهر قهرمان است.

وی با بیان اینکه ما با ایستادگی توانستیم خرمشهر را آزاد کنیم تصریح کرد: این نوع ایستادگی ما باید همیشه در جریان باشد تا بتوانیم به فتح های دیگری دست پیدا کنیم.

سرهنگ دوم پاسدار رحیمی یادآور شد: ایستادگی مردم عامل اقتدار و قدرت بازدارنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد، چرا که فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزشهای انسانی می باشد.

به گزارش سامانِ بـرتـر، استان چهارمحال و بختیاری در دوران دفاع مقدس 2 هزار و 440 شهید گلگون کفن را تقدیم نظام اسلامی کرد.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

دیدگاهتان را بنویسید